27 Podzim není jen sychravo, deštivo a nevlídno. Jsou i dny, kdy se slunce probojuje mezi mraky a i když už nemá takovou sílu, prozáří den a ukáže nám, že stojí za to jít na výlet  ve dnech, kdy můžeme plně vychutnat barvy podzimu. A jedno z těch míst, kde podzim, co by malíř, stvořil jedno z mistrovských děl je Kokořínsko.

Kokořínsko

Kokořínsko je známá a oblíbená turistická destinace v okrese Mělník, vzdálená pouhých 40km od Prahy. Krásná, nespoutaná příroda, kterou byl okouzlen již Karel Hynek Mácha, určitě učaruje i vám. A právě teď podzim vymaloval stromy nejen různými odstíny zelené,  žluté a červené a nabízí pohled hodný výstavě přírodní světové výtvarné galerie.

Lesy Kokořínska jsou protkány soustavou pískovcových skal, které bdí stovky let na faunou i flórou tohoto půvabného místa naší země. Můžete si vybrat z turistických tras různé délky a náročnosti, na každé z nich se ale dobijete energií vycházející z místní přírody. Třešničkou na tomto přírodním dortu je pak hrad Kokořín, který určitě stojí také za zhlédnutí.

Harasov a jeho rybník

V osadě Harasov , která je součástí této destinace a jakýmsi vstupem do Kokořínska, je rybník stejného jména. Rybník, na jehož hladině se odráží okolní skály i lesy, má rozlohu 5 km čtverečních a jeho průměrní hloubka je 4 km. Vtéká do něj říčka Pšovka. Většina vodní plochy je ozdobena květy stulíku žlutého.

Rybník se dá obejít za hodinku a výlet kolem něj nabízí bezpočet krásných vhledů na vodí plochu a vnese nám klid do duše. Nehodí se však pro výlet kočárky, cyklisty či osoby pohyblivě omezené. Červená turistická značka vás povede totiž po cestě, kde je poměrně prudké klesání, či stoupání, dřevěná schodiště, hojně vyčnívající kořeny stromů apod. Na skále proti rybníku najdeme i zbytky Hradu Harasov.

Celé Kokořínsko nám nabízí i ubytování a občerstvení v různých cenových kategorií, stačí si vybrat. A u dobrého piva, nebo kávy se barevný podzim vychutnává také skvěle.