Máte doma čtyřnohého kamaráda a nevíte, kam s ním během léta, protože byste si rádi užili odpočinku někde v teple u moře? Poradíme vám. Vezměte ho sebou a užijte si legraci a dobrodružství společně.

Dovolená v Chorvatsku patří k těm nejvyhledávanějším, cenově dostupným a ještě si tam můžete vzít svého psa. Mrkněte se na počasí v Chorvatsku a vyberte si nejvhodnější termín.

Co budete muset zařídit?

  • Chcete-li se svým mazlíčkem cestovat do Chorvatska, bude muset mít pejsek čip, vystavený pas a platné očkování proti vzteklině. Pokud jste schopni si tyto důležité body zařídit, nic nebrání tomu, abyste i se psem vycestovali.
  • Očkování proti vzteklině je platné za 22 dní ode dne očkování
  • Ihned, bylo-li přeočkování provedeno během platnosti toho předchozího očkování
  • Doba (délka) platnosti očkování závisí na použité vakcíně (existují i vakcíny s platností tři roky)
  • Očkován může být pejsek nejdříve ve věku 12 týdnů a na rozvoj imunity se počítají 3 týdny (21 dní). Vycestovat tak můžete tedy s pejskem, který bude mít 15 týdnů

Ubytování s domácími mazlíčky

Stále více turistů z ČR dává přednost možností cestovat se psím kamarádem, před psím hotelem. Na to myslí i majitelé ubytovacích zařízení, proto není problém sehnat ubytování v Chorvatsku i s domácím mazlíčkem. I vy máte tuto možnost, trávit letní dovolenou se svým psem. Existují pláže, kde pes nesmí, ale i pláže, které jsou přímo určeny majitelům psů a jejich čtyřnohým kamarádům. Proto si tyto informace předem zjistěte, až budete ubytování v Chorvatsku hledat.

Na co nezapomenout?

Do kufru automobilu přibalte nejen oblíbený pelíšek, hračku, ale i mističky na granule a vodu. Krmiva a vody vezměte sebou dostatek. Samozřejmostí je náhubek, vodítko, protože budete muset dělat cestou přestávky na venčení. Očkovací průkaz a pas psa mějte mezi svými doklady. Majitelé ubytovacích zařízení je chtějí někdy vidět.