Kam na letní nebo zimní prázdniny? Vypravte se třeba do majestátních Krušných hor, kde můžete podnikat pěší i cyklo výlety, běžkovat, snowboardovat i lyžovat. Na své si tak přijde skutečně úplně každý.

Vzhůru do oblak

Turisté často podnikají výlety například z Božího Daru na Hadí horu. Ta se nachází v nadmořské výšce 941 m, a protože je její vrchol kamenitý, chce to při pěší túře trochu zručnosti. Ale jakmile se dostanete na vrchol, stojí to za to.

Dechberoucí ryžovna

Oblíbeným turistickým cílem je též rozhledna Pajndl, která se tyčí na Tisovském vrchu. Mezi vůbec ty nejkrásnější rozhledny ovšem patří ta, kterou najdete na Blatenském vrchu. Dokonce je vhodná i pro kola a kočárky. Doporučujeme nevynechat ani naučnou stezku mezi Horní Blatnou a Vlčími jámami anebo takzvanou Ryžovnu. Ryžovna patří na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Jde o kus krásné divoké krajiny, která je poznamenána hornickou minulostí.

Jen kousek od Ryžovny navíc najdete nádherné místo přímo vybízející k tomu se na chvíli zastavit a občerstvit. U Červené jámy je zřízeno útulné občerstvení, ke všemu dokonale splývající s okolní přírodou.

Pronajměte si srub – Krušné hory jsou rájem nevšedních zážitků

Lidé se rádi ubytovávají především v okolí Božího Daru nebo v Horní Blatné, případně také v Abertamech nebo Perninku. Jestliže ale chcete zažít to, co jste ještě nikdy nezažili, doporučujeme si zarezervovat jeden ze dvou srubů v Odeři. Srub v Odeři je jedním z nejžádanějších ubytování v Krušných Horách. A právem. Plně vybavené sruby, v nichž najdete i toaletu, kuchyň a samozřejmě také televizi nabízejí pohodlí pro celou rodinu nebo skupinu přátel. Ke všemu se nacházejí jen pár kilometrů od skiareálu Plešivec a lázeňského města Karlovy Vary. Rezervaci si můžete udělat rovnou přes webové stránky, na nichž naleznete i aktuální (sezónní) ceník.