Cestování po světě patří k velice oblíbeným činnostem. Pakliže se také považujete za nadšeného dobrodruha, turistu a cestovatele, máme pro vás praktický tip. Tím jsou Spojené arabské emiráty. Tato exotická destinace je obvykle spojena s luxusem a nekonečným poznáváním.

Přesvědčit se o tom můžete ostatně sami, protože cenově dostupných zájezdů je více než dost. Popřípadě máte možnost vsadit na dovolenou svépomocí, v rámci níž se vám hodí několik níže uvedených informací.

Měna a vízum do SAE

Připravit byste se měli na to, že v zemi je používána trochu odlišná měna oproti evropským destinacím. Je to dirham, který na kurzovním lístku naleznete pod zkratkou AED. Obávat se nemusíte ani přemrštěných cen v zemi, jež se odvíjí hlavně od toho, kde budete nakupovat a za co chcete utrácet.

Vízum do SAE v podstatě nemusíte řešit. Pakliže se chystáte jen na běžnou dovolenou s délkou trvání do devadesáti dnů, jste od takové povinnosti oproštěni. Zapomínat však nesmíte na platný cestovní pas. Bez něž se do Spojených arabských emirátů nepokoušejte vycestovat.

Dominanty SAE

Nyní přichází na řadu kapitola článku, kterou využijete hlavně při sestavování itineráře. Dozvíte se například, že Burdž Chalífa je nejvyšším mrakodrapem světa, Burdž al-Arab svým noblesním vzhledem připomíná plachetnici a poznat můžete i palác Sheikh Zayed Mosque.

Mezi architektonické skvosty Spojených arabských emirátů patří rozhodně Burdž Kalifa, Emirates Palace, Jumeirah Mosque, observatoř, ale také Grand Mosque. V této zemi si na své přijde jednoduše každý. A to i milovníci písečných dun, na které se můžete vydat za pomoci nejrůznějších dopravních prostředků.

Poznejte Spojené arabské emiráty do toho nejmenšího detailu a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou se vším všudy. SAE bude zkratkou, jíž si brzy zamilujete.