Postava snů

Geny jsou neúprosné. Zatímco vaše kamarádka obědvá pizzu, kterou zajídá čokoládou a na břiše má sixpack a je magnet na muže, tak vy držíte jednu dietu za druhou a ani vzdáleně se jí nepodobáte. Někdo prostě geny má a druhý ne, ale nevěště hlavu. Možná nebudete mít 55 kilo, čtverce na břiše a dokonalý zadek, ale zdravou a přiměřenou postavu může mít každý člověk. Musí jen vědět jak na to. Tady jsou tři tipy:

Malé váhy na činkách

Spousta žen dělá tu chybu, že se v posilovně bojí opravdu cvičit. Teď možná kroutíte hlavou a říkáte si „ale vždyť já pořádně cvičím“ jenže možná ne tak, aby na to vaše tělo doopravdy reagovalo. Pokud děláte nekonečné série dřepů a vytvarovaný zadeček nikde, někde bude asi  chyba. Každé tělo sice reaguje jinak, ale podle studií je kombinace těžkých činek s aerobní aktivitou jako jsou například brusle, kolo, plavání či běh tou nejlepší kombinací. Tak se nebojte zkusit na činky naložit větší váhu.

Příliš málo tuků

Teď si možná říkáte, že se pisatel asi zbláznil, ale opravdu. Existují diety jako například Ketodiet, Atkinsova dieta, CKD-což jsou vlastně všechno různé variace jednoho a toho samého a to zvýšeného příjmu tuků. Je tam ale maličký háček, musí se totiž snížit adekvátně cukry. Nicméně některá těla na to reagují opravdu dobře. Navíc v jaké jiné dietě si můžete dopřát třeba solené oříšky či vajíčka se slaninou? Je samozřejmě třeba na to jít s rozmyslem, ale na internetu existuje spousta fundovaných článků, tak se nebojte a s chutí do toho!

Méně je někdy více.

Hodinu denně na kole, půl hodiny posilování, kousek jablka+mrkve 3x denně a žádné výsledky? Tak tady je zaručeně něco špatně. Možná toho děláte moc a vaše tělo běží v odpočinkovém módu. Zkuste frekvenci naopak snížit a občas zařadit takzvaný Cheat day, kdy se normálně najíte. Možná to vaše tělo skvěle nakopne.