Máte rádi vlaky? Nemáte automobil, nebo se nechcete vracet v neděli večer po přeplněných komunikacích? Chcete jet na výlet? Nevíte kam? Potřebujete inspiraci? To vše nabízí nová služba Českých drah –  webový portál aplikaci, která vám toto všechno nabídne.

600 tipů na výlety

České dráhy spustily portál a mobilní aplikaci, která nabízí všem těm, kteří chtějí jet na výlet vlakem více než 600 tipů na výlety. Trasy a cíle výletů jsou rozděleny podle kritérií, které jsou voleny podle regionu Česka i cílových skupin potencionálních výletníků, ať už jedná o rodiny s dětmi, seniory, nebo dospívající. Každý uváží, která destinace ho láká, zda jede s dětmi, či nikoliv, co si od výletu slibuje, co by chtěl vidět, zda přírodu, či si prohlédnout si památky nebo město. To vše lze na těchto speciálních webových stránkách nalézt.

 

Mobilní aplikace

Nejenže ukazuje trasu zvoleného výletu, jednotlivé zastávky, ale i funguje i jako průvodce po vystoupení z vlaku. Nalezne počátek výletu, upozorní a podá zajímavé informace o zajímavých místech, které lze na výletě vidět. Součástí aplikace je tzv. „interaktivní hravá aplikace,“ kde výletníci mohou zodpovídat soutěžní otázky. Toto většinou volí rodiny s dětmi, kdy si všichni zábavnou formou rozšíří vědomosti a znalosti a za správně zodpovězené soutěžní otázky získávající cestující od drah odměnu ve formě bodů. Body vám pak poskytnou další výhody a benefity při cestování. Samozřejmě je nutné si aplikaci před výletem stáhnout do mobilu.

Výhody cestování vlakem

České dráhy touto webovou stránkou a aplikací poskytují svým příznivcům novou skvělou službu. Lidé získají praktické informace, co se týká samotného cestování, více než spoustu tipů na výlety podle svých požadavků, díky interaktivní aplikaci získají mnoho nových informací o cestě i cíli výletu, o zajímavostech místa, jeho historii.

Kromě toho cestování vlakem má své nesporné výhody. Děti se lépe zabaví i při delší cestě, můžete s nimi hrát hry, bavit se s přáteli, seznámit se s novými lidmi, nemusíte řešit, zda si dáte při obědě pivo. Kromě toho za využívání této aplikace získáte ČD body, které lze pak čerpat na různé výhody.