Zima je krásné roční období, na které se těšili hlavně milovníci zimních sportů. Kromě toho, že se lidé vydávají lyžovat, jezdí taky na zimní dovolené, aby si odpočinuli. Většinou jsou tyto dovolené na programu po vánočních svátcích či mezi vánočními svátky. Jezdí nejčastěji do wellness, což je místo, které zaručuje odpočinek, ale taky se vydávají za turistikou. Zimní turistika přece patří k těm nejlepším zimním aktivitám.

Mnoho lidí jezdí za turistikou během jara a léta, kdy není tak chladno, ale i zimní výšlapy mají něco do sebe. Pokud můžete, vydejte se letos v zimě na Lysou horu. Pokud se vám poštěstí a nebude na vrcholku Lysé hory mlha, naskytne se vám skutečně nádherný pohled na zimní, zasněžené Beskydy.

Lysá hora je nejčastějším cílem turistů. Je to nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, tudíž se není ani čemu divit. Člověk by řekl, že v zimě tu bude turistů méně, ale není to tak – je jich tu spíše více než v jiném ročním období.

Množství turistů by vás však nemělo zastrašit. Vždyť existuje tolik stezek, díky kterým se dostanete na vrchol, že se s turisty nemusíte ani potkat! Pojďme si říct stezky, které jsou v zimě asi nejvíce bezpečné.

• Bezručův výplaz

Tou nejbezpečnější a zároveň i nejoblíbenější stezkou je Bezručův výplaz, který je pojmenovaný po známém českém umělci, který zde hledal inspiraci a múzu. Tato stezka vede z Ostravice, kterou najdete přímo pod Lysou horou, a je dlouhá zhruba osm a půl kilometru.

• Oddychová vrcholovka

Stejně dlouhou trasou je i takzvaná oddychová vrcholovka, která vede z Visalají. Je to vlastně stezka označená červenou značkou. I ta je pro zimní turistiku jako dělaná, je totiž skutečně oddychová. Pokud se tedy necítíte ve své kůži, tato cesta vám nabídne nenáročný terén.

Jestliže byste se chtěli vydat na Lysou horu po obou trasách, měli byste zde přespat, abyste sem z velké dálky nemuseli jezdit dva dny po sobě. Skvělé ubytování nabízí rekreační centrum Sepetná, které nabízí ubytování nejen v hotelu, ale taky na chatě či v bungalovech.