Česká republika má v rukávu celou řadu půvabných míst. Český ráj je nádherná oblast se specifickou atmosférou a plná skalních městeček, naučných stezek, majestátných hradů a romantických zámků. Unikátní krajina se dokonce zařadila na seznam UNESCO mezi významné geoparky.

V první řadě se podívejte na penziony v Českém ráji, protože během jednoho dne rozhodně nestihnete ani zlomek toho, co lokalita ukrývá. Všudypřítomné skály vás opravdu uchvátí.

Zajímavosti, které na vás čekají

Prachovské skály jsou jednoznačnou dominantou, přičemž ojedinělé výhledy můžete sledovat z mnoha připravených vyhlídek. Stejně tak vás nezklame Hruboskalské skalní město a za zmínku také stojí hrad Valdštejn či zámek Hrubá Skála. Pokud chcete zavítat na jedno z nejpůvabnějších míst Českého ráje, vydejte se na zříceninu skalního hradu Drábské světničky, odkud se otevírá panoramatický výhled do nížiny.

Co se týče ubytování, penzion v Jičíně je ideální volbou, protože z tohoto města se velice snadno dostanete kamkoliv v okolí. Ještě najdete krásný penzion v Železném Brodě, odkud můžete vyrážet na výlety po Českém ráji.

Co podniknout s dětmi?

V případě, že plánujete cestovat i s ratolestmi, zřejmě se zajímáte také o zábavné atrakce. V Radvánovicích je Šťastná země, kde jsou připraveny různá lákadla. Dále vás nadchne pohádkový hrad a zámek Staré Hrady a vydat se můžete ještě do středověké krčmy. Ve strašidelném hotelu zase prožijete nevšední noc.

Pokud hledáte vhodné ubytování, penziony hledejte na Penzion.cz. Jedná se o portál sdružující penziony po celé České republice, takže se rozhodně těšte na širokou nabídku. Vyberete si rodinný pokoj v tradičním duchu, ale i moderní pokoje. Záleží na tom, jaké jsou vaše preference. Poznávejte Českou republiku, protože je opravdu krásná.