Většinu lidí táhne mrazivé lednové počasí na hory. Vy jste jiný případ – když máte možnost, dáte přednost relaxaci na vyhřáté pláži. Na druhou stranu proč ne. Vycestovat za tropickými teplotami je dnes snadné a cenově dostupné. Přečtěte si, které destinace patří k nejoblíbenějším, a inspirujte se.

Austrálie a Nový Zéland

Zatímco v naší zeměpisné šířce v lednu mrzneme, u protinožců vrcholí léto. Vysokých teplot si užijete v Austrálii, která je známá velmi horkým podnebím. Počasí na Novém Zélandu je mnohem přívětivější – na souostroví panuje mírné oceánské klima, jež na severu přechází v subtropické. Obě destinace mají co nabídnout cestovatelům bažícím po dobrodružných výpravách jedinečnou přírodou, milovníkům adrenalinových sportů a samozřejmě i nadšeným potápěčům. Nevýhodou jsou poněkud dlouhé lety a (oproti ostatním destinacím) poměrně drahé letenky.

Hurá do Afriky

S omezenějším rozpočtem se můžete vydat například do některé z oblíbených afrických destinací. V minulosti platil za dostupnou exotiku Egypt, v posledních letech táhnou především Kapverdské ostrovy, Keňa, Senegal, Tanzánie a Zanzibar. Nudit se nebudete – mix úchvatné africké přírody a všudypřítomné původní kultury vás absolutně dostane.

Za piráty do Karibiku

Leden, ale také únor a březen platí za ideální dobu pro návštěvu některého z idylických karibských rezortů. Letenky na Kubu, do Dominikánské republiky či na některý z mnoha dalších ostrovů, jejichž břehy omývá teplé Karibské moře, jsou často k mání „za hubičku“. Kromě chytání bronzu a ochutnávání nejlepších rumů na světě si dosyta užijete také historické památky – pozůstatky z dob, kdy ostrovy kontrolovali evropské mořeplavecké velmoci.

Máte vybráno? Tak teď už si jen rezervovat parkování na letišti a vyrazit vstříc zážitkům, na které mohou zimomilci zapomenout.