Alpy jsou poměrně rozlehlé, členité a prudké. Vleky či lanovky propojují jednotlivá města. Terén je však někdy nepředvídatelný, zejména pokud opustíte vyznačené trasy, je potřeba dávat si pozor na neoznačené skály, ledovce a trhliny. Lyžařská střediska jsou na vysoké úrovni, ať už vyrazíte do Rakouska, Itálie, nebo Francie.

Lyžování ve Francii

Obrovské hory, rychlé přestupy, skvělý terén i mimo sjezdovky s přístupem k lanovkám a střediska vhodná pro začátečníky i profesionály. Francouzské Alpy jsou světovou špičkou, přičemž vyrazit můžete do jednoho z proslulých středisek se stovkami kilometrů upravených sjezdovek. Čekají na vás i malebné alpské vesničky, kde je lyžování součástí každodenního života. Jestliže je tedy ve vašem hledáčku aktivní dovolená, Francie je ideální volbou.

Ve Francii se nachází i část hory Mont Blanc. Jedná se o nejvyšší horu západní Evropy s nekonečnými možnostmi skialpinismu, strmého lyžování a celodenních epických sjezdů mimo sjezdovky.

Alpy se v této zemi rozdělují na dvě části, a to Severní francouzské Alpy a Jižní francouzské Alpy. Severní se táhnou od Chamonix a Portes du Soleil až po údolí Tarentaise a Les Trois Vallées. Zatímco Jižní francouzské Alpy zahrnují lyžařská střediska jižně od Grenoblu až k pobřeží Středozemního moře. Lyžování ve Francii si doslova zamilujete, protože je různorodé.

Lyžování v Rakousku a Itálii

Další možností je lyžování v Rakousku a Itálii. V obou zemích si na své přijdou začínající lyžaři, snowboardisti, profesionálové na lyžích, ale i nadšenci do lyžování mimo vyznačené sjezdovky. Připravená jsou špičková střediska, nechybí ani prvotřídní lyžařské školy a optimální sněhové podmínky.

Objednejte si pobyty v Alpách skrze cestování kancelář SMART travel, která vám připraví zimní dovolenou na míru. Pokud vás nudí předem připravené zájezdy, protože vám často nevyhovují termíny, místo, ba dokonce ani způsob stravování, je na čase poohlédnout se po někom s individuálním přístupem. SMART travel vám sestaví dovolenou podle vašich potřeb a požadavků.