I o okna je třeba se dobře starat. Jedině tak nám budou dlouho a dobře sloužit.

Okna v domě pln hned několik funkcí. V první řadě jsou hlavním zdrojem přirozeného denního světla. Ale také jejich prostřednictvím, pokud se nespoléháte na rekuperační jednotku, dochází k výměně vzduchu a větrání. Stejně jako jiná komponenta domu vyžadují patřičnou péči. Jak by měla vypadat?

Jak často okna myjete?

Základem péče o okna je jejich pravidelná očista. Okna je třeba mýt alespoň dvakrát do roka, pokud směřují do rušné a prašné ulice, tak častěji. Mýt ale nestačí jen skleněné tabule, pečlivou očistou je třeba dopřát i okenním rámům.

Jak mýt okna?

K samotnému čištění je vhodné používat buď k tomu určené přípravky z obchodní sítě, popřípadě využít některé ze spíže. Okenní tabule třeba dobře omyjete octovou vodou, popřípadě vodou s pár kapkami saponátu. Šmouhy, které po mytí zřejmě zůstanou, pak odstraníte stěrkou a mikrovláknovou utěrkou.

Okenní kování a těsnění

Péče o okna, to ale není jen jejich mytí. Povrch dřevěných eurooken je třeba pravidelně obnovovat ochrannými nátěry. Okna plastová a hliníková jsou v tomto ohledu bezúdržbová. U všech oken je ale věnovat pozornost okennímu kování a těsnění. Obojí je třeba promazávat.

Máte s okny problém?

Profukuje vašimi okny? Drhnou při otevírání či zavírání, obtížně se vám manipuluje s okenní klikou, máte popraskané těsnění, nebo vám u oken skřípají panty? V tom případě s okny není něco v pořádku. V tom případě je na místě povolat specialisty.

Obraťte se na profesionály

Servis oken Ostrava například má pod palcem společnosti Okno profík, která vás všech zmíněných problémů zbaví. K tomu vaše okna i seřídí, nastaví je na zimní režim, namontuje na ně pojistku, vymění rezavé panty, okenní kliku i opraví okenní kování. Zkrátka jim poskytne prvotřídní servis. Více informací najdete na odkazu servis a opravy oken Ostrava.