Konečně do České republiky zavítalo krásné počasí, proto by byla škoda ho nevyužít. Jestli přemýšlíte, co dělat o víkendu, poradíme vám. Prozkoumejte Českou republiku z kola! Mnozí z nás se na kolo těšili celou zimu a konečně přišel ten čas. Letos však neprojíždějte místa, kde už jste byli vloni, raději si zajeďte někam, kde to ještě neznáte a zažijte zase nové dobrodružství.

V České republice se nachází mnoho cyklotras, které stojí za projetí. Některé jsou na hodinu, jiné jsou výlety na celý den. Vybrali jsme pro vás několik cyklovýletů, které jsou skutečně na celý den a které nejsou nic pro děti.

Na kole až na Karlštejn

Kousek od Prahy stojí nádherný hrad Karlštejn, o němž traduje pověra, že sem nemohou ženy. Pověra vznikla v době Karla IV., kdy ženy nemohly vstoupit do jedné z věží Karlštejna. Jaroslav Vrchlický si pověru ve svém dramatu „Noc na Karlštejně“ přebral trochu jinak a řekl, že ženy nemohly na hrad Karlštejn vstoupit vůbec. A lidé pověře uvěřili, ovšem pokud hrad Karlštejn navštívíte, dozvíte se, jak to skutečně bylo a je.

Na Karlštejn se často jezdí vlakem, ovšem milovníci cyklistiky si na hrad mohou zajet na kole! Od hlavního města je to sotva hodinka, náročnější bude vyjíždění kopce k samotnému Karlštejnu.

Na kole až na Lysou horu

Ostrava je sice plná krásných cyklostezek, ale řada lidí je už zná jako své boty. Jelikož se nedaleko třetího největšího města Česka nachází Lysá hora, tedy nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, proč vrchol nezdolat právě na kole? Je to krapet náročnější, ale není to nemožné.

Poznejte z kola město Brno

Nesmíme zapomenout ani na Brno, které je nádhernou moravskou metropolí. I zde se najde hromada cyklostezek, o nichž dodnes někdo neví. Základní síť brněnských cyklotras tvoří cyklotrasa Průmyslová, cyklotrasa Starobrněnská, cyklotrasa Studentská, cyklotrasa Svitavská a cyklotrasa Svratecká.