Indie patří mezi velmoc, která se rozprostírá v jižní části Asie. Má bohatou historii již od starověku a patří mezi první civilizované oblasti. Možná díky historii, ale také tradici obchodovat s hedvábím a bavlnou patří mezi tzv. budoucí supervelmoce. Tomuto faktu také nahrávají jaderné zbraně nebo zkušenosti kosmonautů na Měsíci. My však máme Indii spojenou hlavně s pestrou škálou náboženství (buddhismus, hinduismus..) a s celosvětově oblíbenou indickou kuchyní.

Indická kuchyně obsahuje hlavně omáčky a kuřecí maso. Pokud si budete chtít zajít do indické restaurace, pokrmy budou složeny hlavně ze zeleniny a bílého masa v husté omáčce. Koření, která Indové hojně používají, jsou kari, římský kmín nebo garam masala.

Kari je původně indický pokrm, který se skládá z kousků masa nebo zeleniny v omáčce. Až Britové  přišli s názvem kari koření, které se do jídla přidává. V České republice známe velmi dobře obojí, jak koření, tak výtečný pokrm, který se podává s rýží. Pokud si budete chtít přivést z Indie jejich kari, možná nebudou domorodci vědět, o co je žádáte. Ale pokud je požádáte o masálu, budou vědět, že jde o koření. Tato sypká směs nebo pasta může být pokaždé jiná. Záleží na kraji, rodině, která si míchá vlastní směs koření. Také je rozdílná masála na severu, kde je jemnější, než-li na jihu, kde počítejte s ostřejším nádechem.

Kai je směs 25 druhů koření. Žlutou barvu má díky kurkumě, která se přidává i samostatně do většiny indických jídel. Má sladkou až štiplavou chuť, a její množství byste rozhodně neměli přehánět. Stejně jako u šafránu nebo muškátového oříšku by vám mohl zničit pokrm. Přestože se jedná o směs koření, jeho chuť mu dodává zejména kurkuma, kterou si můžete zakoupit i u nás. Kurkuma se hojně doporučuje při redukci váhy. Pokud si přidáte do každého jídla špetku kari, budete mít váhu pod kontrolou. Má totiž přímý vliv na tukové buňky. Údajně se také používá při poporodních bolestech, menstruaci, atritidě, osteoporóze nebo rakoviny kůže.