Ubytování patří k jednomu z největších fixních nákladů všech turistů a dobrodruhů cestujících za poznáním po různých krajích světa… A právě snížení těchto nákladů může vést k velkým úsporám. Bez ohledu na to, jaké máte nároky na ubytování (vkus je samozřejmě jiná otázka), jedna věc nás všechny spojuje: nikdo nechce platit za ubytování neskutečné peníze. Účinným způsobem, jak snížit náklady na ubytování během dovolené a zrealizovat levnou dovolenou, je ubytování u příbuzných, kamarádů nebo známých. Jenže na rovinu: kolik z nás takovou možnost má? Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak si cestující mohou najít slušné ubytování a přitom nerozbít celý rodinný rozpočet.

 

Tip na levné ubytování v Itálii

Zajímavou možností jsou mobilhomy. Ubytování v Itálii tohoto typu je během léta jedním z nejžádanějších. Sice Vás nečeká žádný luxus a komfort, ale byli byste překvapeni, že v některých případech se jedná o opravdu kvalitní ubytování. Levné, jednoduché, standardně vybavené, většinou blízko pláže a moře. V oblibě je mají hlavně rodiny s dětmi. V nabídce jsou vícelůžkové mobilhomy s oddělenými ložnicemi a kuchyňským koutem. No co víc si můžete přát.

 

Ubytování v apartmánech

Oblíbenou a hlavně levnou volbou ubytování jsou apartmány. Apartmány můžete využít např. pro ubytování v Řecku, kde rodiny v přímořských oblastech pronajímají své apartmány přímo cestovatelům, turistům nebo cestovním kancelářím. Výhodou takovéhoto způsobu ubytování je soukromí, pohodlí a dostatek prostoru. Apartmány jsou většinou vybaveny vším potřebným, samozřejmostí je i kuchyňský kout, takže si můžete vařit ve vlastní režii.

 

Jak snížit rozpočet

Hostely jsou další možností, jak snížit náklady na dovolenou. Ubytování v pokojích ve stylu ubytovny s kompletním zařízením, ovšem se sdílením pokoje s dalšími lidmi, což není každému po vůli. Ubytování v hostelech je bezpečné, levné, a pokud cestujete jako jedna větší skupinka, tak sdílíte pokoj s lidmi, které znáte. Nocování v hostelech je pro všechny věkové kategorie. Nejvíce ho využívají mladí, ale setkáte se i se seniory, či rodinami s dětmi.

 

Ubytování s maximem pohodlí

Výhodou ubytování v hotelech je maximální pohodlí a servis, který poskytují. Vybrat si můžete z různých typů a kategorií, které obvykle bývají označovány hvězdičkami. Většina hotelů nabízí celou řadu služeb a Vy si tak můžete pobyt maximálně užít a věnovat se aktivitám spojeným s odpočinkem, koupáním či sportováním. Dalo by se říci, že se nestaráte o nic, je o Vás postaráno a za to se vyplatí připlatit. No co říkáte na takovéto ubytování. Ve Španělsku se za poslední desetiletí kvalita a komfort hotelů posunul směrem nahoru. Tak pokud se rozhodnete pro tuto destinaci, neváhejte s rezervací do poslední chvíle.

 

Ubytujte se v zahraničí zdarma

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dopracovat k ubytování zdarma, je přebývání u někoho, kdo žije v té zemi, kam se rozhodnete vycestovat. Zůstat u někoho, kdo Vám poskytne prostor, kde můžete složit hlavu je fantastickou volbou. Jde o tzv. couchsurfing, který v posledních letech zaznamenal rozmach. Výhodou tohoto typu ubytování je, že ušetříte peníze a zároveň se dostanete do centra lokálního života a jednoduchého poznávání domorodé kultury. Existuje mnoho web stánek, na kterých jsou nabídky takříkajíc z celého světa.

SHARE
Previous articleČeské Budějovice
Next articleIndie s vůní kari