č je Skotsko součástí Velké Británie, stále si zachovává svoji nezávislost. Nejen, že má vlastní hlavní město, právní systém a měnu, ale především svou kulturou a krásnou přírodou předčí Anglii, Wales i Severní Irsko.

Hlavním městem Skotska je Edinburgh, který je zároveň sedmým největším městem ve Velké Británii. Edinburgh sice může na někoho působit nudně, jelikož není až tak velkou a rušnou metropolí. Někteří návštěvníci však ocení spíše klid a čistotu tohoto města.

Edinburgh

V Edinburghu člověk najde jak bohaté kulturní vyžití, kvalitní univerzitu a historické památky, tak i luxusní ulice a nové architektonicky zajímavé stavby, jako například nový skotský parlament.

Navíc je Edinburgh známý řadou festivalů, které se odehrávají každý rok v srpnu. Do Edinburghu můžete jet za účelem prohlídky památek, nákupů nebo na jazykové kurzy angličtina, a rovnou si tak vylepšit své jazykové znalosti. Jelikož je angličtina úředním jazykem celé Velké Británie, její znalost je pro návštěvu Skotska nutností. Jazykové kurzy vám navíc i pomohou lépe proniknout do života obyčejných Skotů a poznat jejich kulturu.

Skotsko

Ve Skotsku jako takovém najdete jak vysoké hory, hluboká jezera, vřesoviště, mohutné řeky, tak i louky porostlé sytě zelenou trávou s pasoucími se huňatými ovcemi.

Ač je ve Skotsku nejpopulárnějším sportem fotbal, mnoho lidí vyráží do této země za sportovním vyžitím a outdoorovými sporty. Skotsko může nabídnout každému něco, ať už se jedná o vodní sporty na moři nebo jezerech, tak zvaných lochs, nebo o pěší turistiku a lezení v Highlands, kouzelné Skotské vysočině, která téměř připomíná bohy zapomenutý kraj. Dálkové turistické trasy jako West Highland Way nebo Great Glen Way jsou pak idealní pro cyklistiku.

Skotsko

Podle některých pověr vás ve Skotsku nic hezkého nepotká. Je to země drsná, pustá a divoká. I tak ale spoustu cestovatelů neodradí ani časté deštivé počasí, ani malé kousavé mušky, takzvané midžís, které jsou pro Skotsko typické. Obojí vám totiž nahradí krása přírody, otevřenost a vstřícnost Skotů a unikátní gaelské tradice.

Za návštěvu stojí i skotské ostrovy, ze kterých přímo sálá samota, romantika a úžasná atmosféra. A pro ty, kteří raději sedí doma u krbu, Skoti vynalezli whisky.

Ti, co již Skotsko navštívili, mají vzpomínky vryté hluboko do paměti. Ne nadarmo vás na letišti v Edinburghu přivítá nápis “Skotsko – nejlepší malá země na světě“.