Mezi turisticky neznámá, o to víc zajímavá města se nachází „bílé město“ s názvem El Rocio. Pojďte ho s námi navštívit prozatím prostřednictvím článku a třeba se tam jednou vypravíte doopravdy. Určitě to stojí za to.

Kde ho nalezneme?

El Rocio se nachází v jedné z osmi provincií  Španělska, na pokraji Andalúsie  – v Huelvě. Celá tato provincie disponuje krásnou a divokou přírodou, u pobřeží s hotely a turisty ukázněnou do půvabných palmových alejí a řad okrasných křovin. El Rocio je bílým démantem této oblasti.

Proč „bílé město?“

Celé městečko El Rocio je tvořeno půvabnými historickými bílými domy, mezi nimiž se vine linie cest ze světlého písku. Ano, zde ulice nejsou vyasfaltovány, či vydlážděny, ale pouze vysypány pískem, po kterém se prohání jezdci na koních.

Koně ve městě?

Koně jsou nedílnou součásti tohoto městečka, neboť El Rocio je součástí národního parku Doňana a každoročně zde v červnu můžete vidět vyvádění koní a hříbat na tzv. označení, které určí cenu zvířete na prodej a případně si nějakého koně zakoupit, vyčleníte-li si částku pohybující se od 80-800 eur (+ přepravné do místa vašeho bydliště). Také se zde pořádá slavnostní procesí největší španělské procesí Romería El Rocío, kdy se z místního kostela vynáší socha Panny Marie a sejde se zde až na milion osob. Procesí probíhá na konci května a trvá i několik dní.

Ubytování a restaurace

Huelva dosud není turisticky úplně známá destinace, o to je lákavější tam zajet. Nabízí krásnou přírodu, široké pláže, čisté pláže, hotely a restaurace dle vašeho vkusu i obsahu peněženky. Nedaleko El Rocio je vyhlášeno restaurace Toruňo, kde si můžete pochutnat na vynikající šunce z iberijského prasete, grilovaných rybách a mořských plodech a vyhlášené sangrii.  Jako dárek, nebo vzpomínku (pokud nemáte na koně), si můžete dovézt místní specialitu – dezertní víno Sauci S´Naranja, které chutná po pomerančích. Je to 15 stupňové víno, jehož chuť se podtrhuje přidáním pomerančové kůry, účinky bude mít ale i bez ní.

 

Jak se El Rocia dostat?

V Huelvě doposud není letiště, nejlepší je tedy letět do sousedního Portugalska, do města Fara, odkud je Huelva pouhých 50 kilometrů. Španělsko je členem Evropské unie, a proto vám na cestu postačí občanský průkaz. Od roku 2012 ho však musejí mít i děti.