Milujete svobodu, jakou vám dává cestování? Pak budete pravděpodobně upřednostňovat i svobodu v investicích. Investujte chytře, nakupte zlato a buďte nezávislí na českém trhu a české koruně.

Investičních příležitostí je řada, můžete si vybírat. Nemusíte se tedy uvazovat k termínovanému vkladu, není třeba kupovat investiční nemovitost, která je vázaná na jedno konkrétní místo. Nakupte raději investiční zlato.

Proč je zlato výhodná investice?

Investiční zlato vaše úspory ochrání před inflací i znehodnocením. Jeho hodnota se stále zvedá a roste spolu s rostoucími cenami zboží a služeb. Jestliže tedy uložíte peníze do zlata, za pár let si za ně koupíte stejné množství služeb a zboží.

Výhodou je i to, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. Pozor, zdůrazňujeme pojem investiční. Osvobozeny jsou pouze zlaté mince a slitky, nikoliv zlaté šperky nebo snad jiné formy zlata.

Jak vám dává svobodu?

Zlato je nezávislé na měně. Obchoduje se s ním po celém světě, takže ho můžete nakoupit a prodat kdekoliv. Zlaté mince a slitky ve fyzické podobě si snadno vezmete s sebou, nejsou vázané v žádné české bankovní instituci. Máte s nimi absolutní volnost.

Ochrání vás dokonce před oslabením české koruny. Kdyby náhodou výrazně padla, své zlato prodáte za jinou měnu, třeba na druhém konci planety.

Je složité investiční zlato nakoupit?

Rozhodně ne. Nabízí se možnost vydat se do kamenné prodejny například do Obecního domu v Praze, kde má pobočku Pražská mincovna. Pokud chcete ušetřit čas a nakoupit rychleji, objednejte si zlaté mince a slitky online. K dispozici je vám e-shop www.zlate-mince.cz, na němž jsou ceny zlata aktualizovány každý den. Zpětný výkup zlata je podobně jednoduchý.

Mimochodem, do zlata může investovat opravdu každý. Nejsou vyžadovány vysoké investice, začít se dá i s pár tisíci. Taková je cena těch nejmenších slitků a nejlevnějších zlatých mincí.