Pokud se nemůžete rozhodnout, do jaké části Chorvatska vyrazit, dejte přednost Zadaru. Město se nachází v severní Dalmácii a patří k nejpopulárnějším destinacím Jadranu. Na dosah ruky budete mít písečné koberce s pozvolným vstupem do vody, středověké perly historie i noční rej.

Památky UNESCO vám vezmou slova z úst

Zadar se rozprostírá při Jaderském moři a ohromí nejen krásnými plážemi a přírodními raritami. Milovníci historie ocení přístup k pamětihodnostem zapsaným na Seznam světového dědictví UNESCO, k nimž patří obranný systém Zadaru. Na první pohled upoutají Pevninská brána, Náměstí pěti studní, kostel sv. Donáta či katedrála sv. Anastázie ze Sirmia. K největším turistickým atrakcím města patří Mořské varhany vytvářející magické zvuky za doprovodu světelné show. Díky ubytování Chorvatsko budete lákadlům velmi blízko.

Pláže jako z pohádky

Nezapomenutelná dovolená Chorvatsko se odehrává na písečných plážích, samozřejmostí je křišťálově čistá voda a nespočet dětských atrakcí. Volné chvíle lze trávit aktivně i relaxačně. Někomu nestačí koupání v mořských vlnách, proto vyzkouší jízdu na vodním skútru, jachting anebo potápění. Nesmíte zapomenout na vyjížďku k jednomu z více než 300 ostrovů a ostrůvků tvořící chorvatské souostroví. Neuvěřitelný zážitek slibuje podmořské safari i šnorchlování s dětmi! Večer oceníte komfortní apartmány Chorvatsko s výhledem na moře.

Zpátky do Česka

Všichni si nemohou dovolit cestu do Chorvatska, a proto jsou spokojení v tuzemsku. Když vsadíte na ubytování Olomouc, nebudete litovat. Toto hanácké město je jako stvořené pro rodinnou, poznávací i odpočinkovou dovolenou. S dětmi se podíváte do ZOO na sv. Kopečku či aquaparku. O romantiku se postará procházka centrem metropole. Jakmile spatříte sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí patřící k památkám UNESCO, budete ohromeni.

Útulné hotely a ubytování si vyhledáte na Hotely.cz. Ať už se chcete podívat k Jaderskému moři, anebo plánujete dovolenou v tuzemsku, z pestré nabídky noclehů si ihned vyberete.