Potřebujete si pořídit nové záclony a povlečení, ale nevíte, jak si správně poradit s výběrem? V takovém případě vám může pomoci následující článek, který je zaměřený na časté chyby spojené s výběrem právě těchto druhů bytového textilu. Díky následujícím radám si již vždy koupíte přesně to, co zrovna potřebujete.

Správné rozměry

Když se rozhodnete pro nové záclony, je důležité promyslet si, jaké rozměry by měly mít. Někdo dává přednost dekorativním záclonám, které jsou pouze do poloviny okna. Jiný naopak ocení spíše delší záclony, které sahají až pod parapet. Další kategorií jsou záclony k francouzským dveřím či pro zakrytí výhledu od balkonových dveří. Podobně postupujte i při výběru závěsů. Nezapomeňte také na rezervu pro uchycení ke garnýži.

Kvalitní materiál

Ať už hledáte jakýkoliv bytový textil, vždy je především důležitý kvalitní materiál. Platí to pro záclony, jež by měly vydržet několik vyprání a stále vypadat hezky. O klíčový parametr jde však především u povlečení. Zde vybírejte takové kousky, které jsou vyrobeny z čisté bavlny. Ta má totiž výborné vlastnosti při kontaktu s pokožkou. Podle konkrétní úpravy navíc dokáže být chladivá, ale i hřejivá. Bez problémů tak seženete povlečení vhodné pro každé roční období.

Design vhodný do vašeho interiéru

Pokud chcete v interiéru určitou změnu, která zároveň nebude finančně ani realizačně náročná, vyberte si právě nový bytový textil. Jednoduše ho totiž nakoupíte za poměrně slušné ceny, ale s jeho pomocí snadno dodáte místnosti zcela nový vzhled. Zároveň však pamatujte, aby vybrané kousky ladily k větším kusům vybavení, jako jsou sedací souprava, skříně, ale například i barva na stěně. Drobné prvky jako dekorace a podobné je také snadné vyměnit, takže nejsou tolik směrodatné při výběru nových záclon či závěsů.