Mexiko máme spojeno s exotikou a s pálivými papričkami. Tato země ale nabízí mnohem více, což potvrzuje i cestovní kancelář v Brně. Víte, že se v zemi mluví více než 60 jazyky?

Šedesát? Žádné číslo

Mexiko nabízí širokou paletu kulturních zážitků. Samozřejmě že úřední jazyk je zde španělština. Když vás nadchne Mexiko dovolená, můžete se ale vydat objevovat i další kulturní skupiny obyvatel. Celkově se v Mexiku hovoří více než 60 jazyky. Jedná se o dosud aktivní indiánské jazyky, které se stále předávají z generace na generaci již od dob před vyloděním Kryštofa Kolumba na území Ameriky. Poznejte, jak zazní například jazyk kmene Aztéků.

Pracovitý národ

Představa typického Mexičana je samozřejmě dosti vzdálená od reality. Možná si představíte muže se sombrerem, jak pokuřuje někde na rohu budovy, a dohromady toho za den příliš mnoho nestihne. To ale rozhodně není pravda a tento stereotyp naprosto neodpovídá realitě. Průměrný Čech pracuje ročně zhruba 1779 hodin, zatímco průměrný Mexičana 2246 hodin.

Myslí i na nevidomé

Zatímco v Česku se infrastruktura snaží alespoň trochu pomoci lidem, kteří přišli o zrak, v Mexiku je toto dovedeno až k dokonalosti. Braillovo písmo je totiž také na bankovkách. Nevidomí tak mají možnost si přečíst hodnotu bankovek a mít tak přehled o tom, jakou bankovku mají zrovna v ruce. rozhodně se jim tak nestane, že by je někdo nepoctivě ošálil.

Maskovaný oslík

V mexickém příhraničním městě Tijuana se setkáte s velmi zajímavou místní atrakcí pro turisty. Mají zde totiž oslíky, které přemalovali na zebry. Dokonalá kamufláž!

Mexiko v USA

Mexičané tvoří velké procento nově přistěhovaných občanů USA. Statistiky uvádějí, že se ve Spojených státech pohybuje na 36 milionů lidí mexického původu. To je více než jedna desetina obyvatelstva USA.

Když se v Mexiku budete chystat obědvat, bude to většinou mezi druhou a čtvrtou hodinou odpolední.