Neobejdete se při svém podnikání bez užitkového vozu? Tak si jej pořiďte! Ceny startují na neskutečných třiceti tisících korunách! A jaký model vybrat? To záleží na typu vašeho podnikání.

Vozy se obecně dělí na osobní a užitkové, popřípadě nákladní. Osobní slouží pro přepravu osob, nákladní pro přepravu nákladů. V segmentu užitkových vozů dále najdeme dodávky, furgony, vany, minibusy, pickupy a přívěsy. Stejně jako skříně, mrazáky, valníky a sklápěče. Víte, jaký je mezi těmito vozidly rozdíl a k čemu primárně slouží?

Zaměřeno na přepravu zboží

Furgon dle slovníku cizích slov představuje lehký krytý nákladní vůz. Jedná se o jakousi dodávku bez oken sloužící primárně k přepravě zboží různého charakteru. Jeho větší verzí pak je skříň ideální pro převoz zboží v paletách, krabicích a stohovatelných přepravkách.

Zaměřeno na přepravu potravin, stavebního materiálu a osob

K přepravě potravin primárně slouží chlaďáky a mrazáky. Pro transport stavebního materiálu jsou zase určeny sklápěče a valníky, která navíc máte možnost doplnit ochrannou plachtou. Osoby je možné přepravovat buď v dodávkách nebo v minibusech.

Užitkové vozy pro rodinné účely

Velmi praktickým užitkovým vozidlem, který najde své využití i v mnoha rodinách, je pickup s odkrytým prostorem pro náklad. I ten ovšem můžete zakrýt ochrannou plachtou. Potřebujete si občas dovézt dřevo, štěrk či jiný stavební materiál a nechcete si kupovat další vozidlo? Pořiďte si klasický přívěs, který jednoduše připojíte za osobní automobil.

Minibus Mercedes Sprinter za necelých 80 tisíc korun!

Na prodej užitkových vozů se specializuje například společnost Vanscentre, s.r.o. v pražských Štěrboholích. V nabídce najdete veškerý sortiment užitkových vozů pro firemní i soukromé účely. A za velmi lákavé ceny. Devítimístný minibus Mercedes Sprinter z roku 2002 s najetými 400 000 kilometry vás tu vyjde na necelých 80 tisíc korun. Užitkový dvoudveřový Renault Kangoo vás pak vyjde o třicet tisíc korun levněji. Myslíte si, že někde nakoupíte výhodněji?