Trajektem do Anglie: Cestu si můžete objednat i přes internet

Trápí vás obavy z létání? Pokud máte dostatek času na cestu, tak se do Anglie můžete dostat i jinými způsoby. Jednou z nich je cesta trajektem.

Tím se lze do Velké Británie dostat například z Francie nebo z nizozemského Amsterdamu. Stejně tak si lze v Anglii vybrat město, do kterého potřebujete přijet. Kromě Doveru známého díky svým křídovým útesům jezdí trajekty i do Newcastlu či Portsmouthu.

Trajekt do Anglie využijete například v případě, že na ostrovy cestujete osobním autem, na motocyklu, jízdním kole nebo obytným vozem.

Co dělat na palubě

V případě, že pojedete z francouzského Calais do Doveru, tak jedna cesta trvá hodinu a půl, maximálně dvě hodiny. Pokud vyhledáváte pohodlí, tak si můžete i na tuto krátkou cestu zarezervovat ubytování. Některé trajekty výběr typu ubytování dokonce vyžadují, proto s tím při rezervaci počítejte.

I menší trajekty mají na palubě bar, kde si můžete zpříjemnit cestu nápojem nebo si tu zakoupit drobné občerstvení. Pokud budete cestovat přes den a bude vám přát počasí, můžete strávit cestu na venkovní palubě a pozorovat Lamanšský průliv.

Cenu si můžete spočítat

Lístky na trajekt do Anglie lze zakoupit s předstihem online, a to jak jednosměrný, tak zpáteční. Nabídka zprostředkovatelů i přepravců je velmi široká a trajekty jezdí v obou směrech několikrát za den, takže se nemusíte bát, že byste po příjezdu do přístavu ztráceli čas čekáním.

Cena za cestu obvykle činí několik desítek eur, pokud si ale budete objednávat ubytování nebo platit za dopravní prostředek, tak se cena může vyšplhat i nad stovku eur. Při rezervaci trajektu přes internet si cenu za službu ovšem můžete spočítat s předstihem.