Na dovolenou chce vyrazit každý. Bohužel jsou pro celou řadu lidí velkou překážkou peníze. Naštěstí existují destinace, které dnes můžeme zařadit mezi ty levnější. Na ty se společně podíváme. Začneme možností, kterou nabídne skvělá last minute dovolená Turecko. Ta je spojena se zemí, která nabídne hned dvě lokality, kam je možné na svou dovolenou vyrazit. Je to:

  • Egejská Riviéra
  • Turecká riviéra

První najdeme na severu země, zatímco druhou na jihu. Na ní najdeme i známější střediska, jako je Antalya, stejně jako Alanya. Zde je také ona celosvětově vyhlášená Kleopatřina pláž. A ceny? Jak zájezdů, tak i suvenýrů, oblečení či jídla poměrně přijatelné. Často i nižší než u nás.

Zkuste také Bulharsko

Tato země byla doslova rájem za socialismu. I když se změnil celkový ráz oblíbených středisek, něco přece jenom zůstalo. A to jsou nízké ceny. Dovolená na písečných plážích Bulharska tak může být pro mnoho lidí skvělou možností, jak si užít dovolenou za málo peněz. Mezi cenově dostupné lokality patří Varna či Černomorec, mezi ty o něco dražší vyhlášené Zlaté písky, nebo Slunečné pobřeží. I v nich se však nemusíte bát přemrštěných cen, jako je tomu například v západní Evropě. Třeba ve Španělsku, které dnes patří mezi poměrně drahou zemi.

Jak je to s dopravou?

I za tu můžete ušetřit. Většina cestovních kanceláří respektuje přání turistů a hlavně v souvislosti s Bulharskem dává na výběr. A to jak z komfortní letecké dopravy, tak i levnější autobusové, nebo té vlastní. Pokud plánujete cestu vlastním vozem, je dobré mít klimatizaci, nebo potřebujete okenní deflektory. Ideální prvky, které zamezí velkému proudění zvuku a hluku během jízdy, kdy máte otevřená okénka. Jistě není třeba připomínat také to, že je dobré mít vůz v naprostém pořádku i po technické stránce. Poté už vaší levné cestě rozhodně nic nebrání.