Sjednali jste si cestovní pojištění do zahraničí? Pokud ano, je to určitě dobrá volba, jelikož díky této pojistce máte jistotu poměrně zajímavé ochrany na vašich cestách. Pokud ochranu nemáte, doporučujeme si ji sjednat. Dnes není problém získat cestovní pojištění online, a to na webu Porovnej24.cz. Právě zde totiž můžete provést srovnání cestovního pojištění, díky čemuž si vyberete přesně takovou ochranu, jakou budete potřebovat konkrétně. Jakmile máte vše sjednáno, je dobré si vytisknout vaše informativní kartičky, které dnes nabídne téměř každý pojišťovna.

Když je problém, volejte pojišťovnu

Dané kartičky je rozhodně dobré mít neustále u sebe. A to ať už jedete k moři, nebo sjednáváte cestovní pojištění na hory. A to i při letní cestě, třeba na túry po Rumunsku. Pokud se podíváme na důvod, je to proto, že právě na daných kartičkách nejdete číslo na pojišťovnu a číslo vaší smlouvy. I proto doporučujeme ihned po problému na dané číslo zavolat a domluvit se na dalším postupu. Nezapomínejte na to, že jste si sjednali cestovní pojištění mimo EU, popřípadě cestovní pojištění do EU, ale mimo náš stát. Pro volání do České republiky tedy nezapomínejte využít správnou předvolbu. Jedině tak se samozřejmě pohodlně a jednoduše dovoláte k operátorům, kterých má pojišťovna celou řadu.

Nezapomínejte na další povinnosti

V rámci hovoru můžete nahlásit danou pojistnou událost a nahlásit i vše, co se jí týká. Je jedno, zda máte nejlevnější cestovní pojištění na trhu. Pokud rozsah souvisí se škodami nebo problémky, jde o pojistnou událost. Také nezapomínejte vše nafotit nebo jinak zdokumentovat. A to hlavně z toho důvodu, že se vám dané informace budou hodit později, při likvidaci pojistné události. A stejně, jako jste si sjednali nejlevnější cestovní pojištění online, můžete v budoucnu prostřednictvím internetu vyřizovat i všechny požadavky, které jsou spojeny třeba s dodáním konkrétních dokumentů.