Vyrazit na zkušenou do Velké Británie a zkusit tu nějakou dobu pracovat není od vstupu České republiky do Evropské unie žádný problém. Zaměstnání i místo, kde budete bydlet, si dnes lze sehnat pohodlně přes internet, kde je na výběr z nepřeberné nabídky možností.

Na co si dát při výběru ubytování v Anglii tedy pozor? Asi nejdůležitější položkou pro vás nejspíš bude cena, která je ve srovnání s Českem podstatně vyšší. V Anglii si samozřejmě také více vyděláte, minimálně ze začátku ale budete pravděpodobně bydlení hradit ze svého.

Abyste se cítili jako doma

Pokud se chystáte do Anglie na delší dobu, tak zřejmě vyloučíte hotely i hostely. První by se vám hlavně ve velkých městech finančně nevyplatily, hostely jsou naopak vhodnější spíše pro krátkodobé výlety, kdy jsou vaše nároky na soukromí či vybavení nižší.

Pokud ale budete chodit každý den do práce, pravděpodobně budete chtít mít i místo, kam se budete rádi vracet a kde se budete cítit jako doma.

Výhody sdíleného bydlení

Na bydlení v Anglii je proto vhodné například sdílené ubytování. O co se jedná? O jeden domek či byt se dělí více pronajímatelů. Každý z nich si může vybrat, zda bude mít vlastní pokoj, nebo se o něj podělí se svým známým.

Oproti klasickým pronájmům je v Anglii toto ubytování dobře dostupné, protože není nutné skládat příliš vysoké kauce ani dokládat reference z předchozích pronájmů. Výhodou tohoto typu bydlení je i to, že od samého začátku nebudete v Anglii sami. Své postřehy i problémy budete moct sdílet s lidmi, které budete pravidelně potkávat a z nichž se mohou stát i vaši dobří přátelé.