Co jsou vlastně limity pojistného krytí? Má je každá pojišťovna a primárně určují to, jak velké škody mohou být proplaceny. A to ať už sjednáme pojistku na pobočce, nebo sjednáme cestovní pojištění online, na webu Proovnej24.cz. Mnoho lidí bohužel výše pojistných limitů podceňuje a hledají nutně jenom nejlevnější cestovní pojištění. I to ale může být výhodné a zajímavé. V tomto ohledu tedy platí, že není problémem cena, ale hlavně to, že si výše pojistných limitů nastavíme špatně. A následně může hrozit dokonce i to, že nám cestovní pojištění do zahraničí část škod zkrátka neproplatí a my jsme odkázáni na to, že je budeme muset hradit sami, a to ze svého.

Kde si správné limity navolit?

Pokud si chceme sjednat nejlevnější cestovní pojištění online, jdeme rozhodně správnou cestou. Zvláště v souvislosti s možností toho, když využijeme výše uvedený web. Ideální cestou je využít srovnání cestovního pojištění a jednoduše si porovnat pojišťovny, které na trhu jsou. Následně hledíme právě na výše pojistných limitů, které mají. Následně bychom měli vybrat tu pojišťovnu, která v daném přehledu vychází nejlépe. Pozor také na to, aby se daný sumy vztahovaly i ke konkrétním škodám. Ideálním příkladem je třeba cestovní pojištění na hory. U něho totiž mnohdy musíme hledět i na nutnost připojistit adrenalinové aktivity.

Jaká výše limitů je správná?

Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Pokud si sjednáváme cestovní pojištění do zahraničí, měli bychom hledět na to, aby limity byly co možná nejvyšší. Jedině tak získáme správnou ochranu. Zohlednit je ale dobré i cílovou destinaci. Rozhoduje, zda se jedná o cestovní pojištění do EU, třeba do Litvy, nebo se jedná o cestovní pojištění mimo EU. Zvláště tedy do zemí, které už jsou označovány jako rizikové. Zde už je skutečně vhodné vsadit na ty nejvyšší pojistné limity. Jedině tak můžeme vyrazit bez starostí a obav.