Každý párkrát za rok potřebuje vyhodit či přestěhovat almaru nebo jiný druh velkého břemene. K tomuto účelu je obvykle potřeba nejen sehnat minimálně ještě jednoho zdatnějšího člověka, ale určitě se hodí i nějaký odvoz.

Normální sedan k tomuto účelu vhodný rozhodně není, a to často ani v případech, kdy má vlečku. Velké skříně je nejlepší převážet v dodávce.

Krátkodobé i delší druhy pronájmu

Pokud má člověk dostatečné množství kamarádů, obvykle pro něj není problém sehnat běžné auto, ovšem s dodávkou je to jiná písnička. Tu totiž jen tak někdo nemá, a když už ano, používá ji primárně ke své práci, a proto ji obvykle nepůjčuje.

Nejde ovšem o žádný zásadní problém, jelikož ještě existují specializované autopůjčovny typu Van2Go, kde je možné si vhodný vůz pronajmout. Konkrétně Van2Go má rovnou dvě pobočky, a sice v Praze a Ostravě. Mimo polohy na mapě a několika vizuálních odlišností však mezi nimi nelze vypozorovat žádný podstatný rozdíl. Služby i ceny jsou totiž na obou pobočkách víceméně totožné.

Pronájmy dodávek zde probíhají poměrně svižně, stačí jen vyplnit pár papírů. Vůz je možné si vypůjčit jak na pár hodin, tak třeba i na několik měsíců, případně dokonce let. Dlouhodobý pronájem je určený hlavně pro zákazníky z řad právnických osob, avšak najdou se i výjimky.

Otevřeno je pořád

Otevírací a zavírací doba je docela otrava. Proto si ve Van2Go řekli, že nic takového provozovat nebudou. Dnes tak může každý zájemce o pronájem dodávky přijít v podstatě v jakoukoliv denní i noční hodinu.

Během nočního provozu není na place tolik zaměstnanců jako ve dne, a proto nemusí vše odsýpat úplně plynule. Z toho důvodu je moudré ještě před uskutečněním návštěvy předem zavolat. Během telefonátu je reálné se domluvit na mnoha detailech, jako jsou například velikost auta či jeho typ. Jakmile se zákazník dostaví, většina nezbytností už bude vyřízena.