Krásný výlet, a to klidně ne jenom na jedno odpoledne, ale rovnou třeba prodloužený víkend nebo i týden, pokud máte v létě dostatek volna. Karlštejn je perlou mezi českými hrady, Berounka je zase přední českou řekou a jistě její údolí milují nejen vodáci, ale všichni lidé obdaření romantickou duší. Necháte se už brzy také zlákat na hranice Středočeského kraje, kde je i Císařská rokle nebo například proslulé Tetínské skály?

Perfektní zázemí nejen pro výlety do okolí

Poznejte toto krásné údolí, kde jsou malé obce jako Tetín, Srbsko nebo Hlásná Třebaň, které můžete využít jako orientační body. Karlické údolí, Koněpruské jeskyně nebo Modřanská rokle vás lákají k návštěvě, a to jsme stále ještě na začátku. Hotel u Karlštejna tak poslouží nejen jako útulné místo pro večerní odpočinek, ale také jako dobré rozcestí pro objevování kouzla regionu. Tady se totiž budete cítit přímo skvěle, a to nejen kvůli zeleni, bez které se prostě nedá žít…

Navštivte samozřejmě i krále českých hradů

Ubytování poblíž Karlštejna ale rozhodně vybízí i k tomu, abyste poznali nejcennější památku v okolí, na níž se chystá každoročně i tisíce zahraničních turistů. Vyberte si jeden z jednadvaceti atraktivních pokojů a rezervujte si termín, je to krátká chvilka – a o příštím místě pro krátkou dovolenou už máte rázem jasno.

Když bude zrovna hezké počasí (a že to se dá vykouzlit někdy na počkání), určitě nebude od věci i výlet na hrad Karlštejn. Poznávat českou historii totiž můžete klidně i během víkendové relaxace.

Nakonec, právě tato stavba byla v minulosti i místem natáčení slavné československé komedie, v níž excelovali třeba i Vlastimil Brodský nebo Miloš Kopecký. A mimochodem, co vše víte o samotné historii hradu? Fotogalerie určitě napoví, co vás zde čeká!