V posledních několika letech se výrazně zvýšil zájem o lyžování v zahraničí, protože tuzemská lyžařská střediska nedokážou nabídnout tak vynikající podmínky pro lyžování jako například alpská. Zapomeňte však tentokrát na rakouské Alpy, kam každoročně míří tisíce a tisíce českých milovníků zimních sportů. Zajeďte si spíše do Slovinska.

V údolí horního toku řeky Sávy se rozprostírá Kranjska Gora. Jedná se o lyžařské středisko na pomezí Rakouska, Itálie a Slovinska. Zároveň představuje nejznámější středisko v Julských Alpách. Pokud zadáte do vyhledávače frázi jako „lyzovani Slovinsko“, zobrazí se vám mezi prvními právě Kranjska Gora.

Skokanské závody

Zimní dovolenou si užijete se vším všudy. Kranjska Gora se nachází nedaleko Planice, což je areál, kde je největší mamutí můstek na světě. Právě na něm se konají rok co rok skokanské závody, přičemž světová špička se snaží překonat světový rekord, jenž je momentálně 251,5 metrů.

Sjezdovky všech obtížností

Pro začátečníky je připravena sjezdovka Gozd Martuljek. Jestliže však patříte mezi náročné lyžaře, kteří vyžadují nějaký adrenalin, určitě si na své přijdete na sjezdovkách Vitranc I a II. Sjezdovky každoročně hostí Světový pohár mužů v obřím i klasickém slalomu. Zřejmě jste ani netušili, že ve Slovinsku se odehrává tolik úžasných lyžařských akcí světového charakteru.

Jakmile navštívíte středisko Kranjska Gora, věřte, že si lyžování ve Slovinsku opravdu užijete se vším všudy. Jestliže zrovna nechcete sjíždět připravené sjezdovky, nevadí, i okolí má co nabídnout. Samotná Kranjska Gora se starobylým vesnickým nádechem si vás podmaní svým ojedinělým kouzlem.

Co se týče cen, uvádí se, že lyžování ve Slovinsku vyjde levněji než na Špindlerově Mlýně. Pokud máte děti, tak se těšte, protože všechny ratolesti do šesti let lyžují zdarma.