Pro investování platí několik pravidel. Jedno z nich je to, že čím výhodněji nakoupíte investiční komoditu, tím větší může být výnos v budoucnu. Platí to například i pro investiční zlato. Při výběru slitků, mincí nebo medailí můžete narazit na rozdílné ceny. Správným výběrem ušetříte klidně i tisíce korun. Jak na to a odkud pochází zlaté slitky dostupné na českém trhu? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Zlaté slitky od švýcarských producentů

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Zlaté slitky dostupné na českém trhu pochází od švýcarských producentů. Kvůli cizímu původu zlatých slitků tak může být jejich pořízení o něco dražší v porovnání s nákupem, který uskuteční Němci nebo Rakušané.

Co zvážit před nákupem zlata

Ještě předtím, než se pustíte do samotného nákupu zlata, pečlivě zvažte, kolik peněz chcete investovat. Promyslete si také to, jaké produkty chcete upřednostnit. Kromě klasických zlatých slitků si totiž můžete pořídit mince či medaile. Následně se můžete pustit do vyhledávání konkrétních nabídek. Pečlivě porovnejte ceny za zlaté slitky od více prodejců, ať si vyberete takové, které vychází nejlépe.

Vyberte si nejvýhodnější produkt u prověřené společnosti

Dejte si také pozor na to, aby cena zlata nebyla jediným parametrem pro výběr těch správných produktů. Lákavě levné zlaté slitky na pochybných stránkách totiž nemusí být dobrou investici. Vezměte tak v úvahu také kontext toho, na jakém obchodě budete nakupovat. Specializovaný obchod zaměřený na investiční zlato by měl mít jasnou historii, nabízet dostatek pozitivních recenzí a poskytnout pojištění pro odesílané zásilky, aby byla přeprava co nejvíce bezpečná.