Většina lidí si pořizuje investiční zlato ve formě slitků, přičemž tím chtějí ochránit naspořené peníze před inflací, případně něco vydělat, protože cena zlata v průběhu let povětšinou roste. Dnes se však ukazuje, že zlaté slitky a mince mohou být také zajímavým a originálním dárkem, jímž potěšíte své známé a rodinné příslušníky.

Zlato se jménem či ve znamení zvěrokruhu

O investiční zlato se opravdu v poslední době zajímají lidé, kteří hledají nevšední dárky. Nahrává tomu fakt, že se nabídka tuzemských obchodů a eshopů neustále rozrůstá. V současnosti už tak můžete zakoupit třeba zlaté mince, na nichž jsou vyryta konkrétní jména. Tuto příležitost nabízí například renomovaný internetový obchod zlate-mince.cz, v němž máte na výběr z cca 500 českých a slovenských jmen. Kromě toho disponuje rovněž zlatými mincemi, na kterých jsou pro změnu vyryta znamení zvěrokruhu, tudíž jde o ideální dárky pro muže, ženy, ale také děti.

Ke jmeninám nebo výročí svatby

Pokud zvolíte investiční zlato, lze jej věnovat někomu, kdo zrovna slaví svátek či narozeniny. Stejně tak se hodí třeba pro výročí svatby vašich rodičů, kdy jim zlaté mince a slitky budou sloužit jako památka na onu slavnostní chvíli.

Varianty pro potomky

V neposlední řadě lze zmínit investiční zlato, na němž bude vyražený titul. Jedná se o perfektní dárek pro vaše potomky, když zrovna úspěšně dokončí studium na vysoké škole. Takovýto dar je nejen originální, ale zároveň poslouží svému novému majiteli do budoucna, protože jej může kdykoliv prodat a získat peníze, jež se mu budou hodit v tíživé finanční situaci.

Zlaté slitky a mince se dají zakoupit už od relativně malých částek, vždyť nejlevnější z nich stojí zhruba jen 1.500 Kč. Chcete-li dárek využít jako investiční příležitost pro své blízké, pak je samozřejmě možné koupit slitky a mince v mnohem vyšší hodnotě, na trhu jsou i kousky, které aktuálně vyjdou klidně na více než jeden milion korun. Záleží na vaší ochotě, vstřícnosti a finanční situaci. V každém případě je nákup investičního zlata velmi snadný, a to právě díky zmíněnému eshopu zlate-mince.cz.