Milujete cestování, ale zároveň při plánování dovolené hledíte na vaši peněženku? V tomto směru pro vás máme několik tipů, jak si užít příjemný a v mnoha ohledech dokonalý zájezd a zároveň ušetříte. Prvním krokem je výběr té správné nabídky. Klasické ceníkové ceny jsou totiž příliš vysoké a tak je vhodné hledět na takzvané first minute zájezdy – tedy koupené s předstihem, a dále na zájezdy na poslední chvíli. Samozřejmě oddych zažijete na last minute srovnatelný s klasickou ceníkovou nabídkou. Cena je snížena pouze pro bližší termín odjezdu a tak se není třeba bát toho, že byste dostali méně kvalitní služby, méně kvalitní pokoj, nebo by bylo ubíráno třeba na vašem stravování.

Volte také levnější země

Druhou možností, jak můžete ušetřit, je volba levnějších zemí. V tomto směru je několik jasně daných možností, se kterými chybu neuděláte. Jedná se o:

  • Bulharsko
  • Tunisko
  • Turecko

A právě poslední jmenovaná země láká nejvíce. A to proto, že vás čeká nejenom levný zájezd jako takový, ale ani výdaje na místě nebudou nijak vysoké. Pokud chcete nakoupit levné suvenýry, oblečení, módní doplňky, ale třeba i zmrzlinu a místní občerstvení, doporučíme vám Turecko s klidným svědomým. A to i v případě velkých a prestižních lokalit, jakými jsou jak město Antalya, tak ještě o něco oblíbenější Alanya s významnou Kleopatřinou pláží.

Zkuste vyrazit na vlastní pěst

Samozřejmě tu poslední možnost úspory jsme si nechali na konec, jelikož souvisí s tím, že můžete na dovolenou vyrazit na vlastní pěst. To není v dnešní době nic složitého, jelikož online prodej letenek vám umožní zabookovat si konkrétní let v požadovaném termínu a rezervační systémy spojené s hotely se zase postarají o rezervaci příslušného ubytování. Poté už stačí být v daný termín na letišti a ve zvolený den na hotelu. A o kolik může tato forma vyjít levněji? I o několik tisíc korun na osobu.