Ať už v létě vyrážíte za hranice za účelem odpočinku při hra gg, poznávání nových míst, provozování sportovních aktivit nebo třeba za prací, vždy se doporučuje uzavřít komerční cestovní pojištění. V zemích EU je to jen a jen na vás, mimo EU ale povinnost, protože si zde vše hradíte sami. V porovnání s možnými výdaji, pokud se něco přihodí, nejde o nijak nákladnou záležitost.

Rozhodně nemusíte vzít hned nabídku na nejdražší nebo goodgame . Vždy se zajímejte o to, co pojištění zahrnuje. Především by to mělo být pojištění léčebných výloh a také úrazové pojištění. Vhodné je zařadit pojištění odpovědnosti za škodu, na které se často zapomíná. Připojistit si můžete zavazadla nebo storno poplatky. Co je výhodné pro jednoho člověka, nemusí být výhodné pro jiného. Záleží i na tom, do jaké země cestujete a co zde hodláte dělat. Existují více rizikové země a také činnosti. Aktivitám, které budete provozovat, je vhodné přizpůsobit rizikovou skupinu. Je velký rozdíl, jestli cestuje na dovolenou k moři, kde budete ležet na lehátku nebo kde naopak budete surfovat či se věnovat potápění a vodním adrenalinovým sportům.

Při častém cestování se vyplatí mít dlouhodobé cestovní pojištění. Pokud si chcete najít pojištění na míru a za co nejlepší cenu, nemusíte se hodiny probírat nabídkami jednotlivých pojišťoven. Stačí využít internetový srovnávač TopSrovnani.cz, který to udělá za vás. Pojistku si zde můžete dokonce rovnou sjednat.

Při cestách po Evropě, ať už za poznáním evropských metropolí nebo dovolenou u moře, se doporučuje nespoléhat na Evropský průkaz zdravotního pojištění, i když jeho platnost je po celé Evropě. Týká se to ale jen nezbytné zdravotní péče. Některé věci budete muset zaplatit z vlastní kapsy. A taková léčba zlomeniny nebo převoz do ČR se mohou vyšplhat na statisíce korun. Pokud si sjednáte cestovní pojistku, bývá součástí i ošeření v soukromých zařízeních, náklady na převoz nebo tolik užitečné asistenční služby. Připojistit si můžete rizikové sporty nebo třeba ztrátu zavazadel.

Pokud se vydáte na dovolenou s cestovní kanceláří, bývá pojistka zahrnuta v ceně. Zjistěte ale raději, co zahrnuje, a jaké jsou podmínky, abyste nebyli zaskočeni a cestování se vám neprodražilo. Cestovní pojištění je také někdy poskytování k platební kartě. I zde je na místě opatrnost a důkladné prostudování toho, co vše vám je hrazeno, a co už ne. Některé aktivity je nutné si připojistit navíc. Roli hraje i cílová destinace. Do zemí se zvýšeným bezpečnostním rizikem je někdy nemožné nebo obtížné se pojistit. Na stránkách Ministerstva zahraničních věcí najdete seznam upozornění a bezpečnostních rizik, případně na stránkách pojišťoven.

S dobře zvolenou pojistkou vás na cestách nic nepřekvapí a můžete si užít léto bez starostí. Než se někam vydáte, vyberte si pojištění na stránce TopSrovnani, které bude vhodné pro vaše prázdninové aktivity. Tento srovnávač můžete použít vždy, když se někam budete chystat, a to po celý rok.