Kam letos na dovolenou? Každý rok míří desetitisíce Čechů za sluncem do Itálie. Destinace léta okupuje přední příčky v žebříčcích nejoblíbenějších míst, kde se tráví letní dovolená. Je stálicí. Nechceme vás znovu zvát do Bibione, ale chceme představit zajímavá místa, která byste měli vidět. Itálie je lákadlem hlavně pro svoji snadnou dostupnost, perfektní servis, krásné pláže a teplé moře. Kam tedy zajet, abyste letošní letní dovolenou okořenili? Pozveme vás na tři místa. Dovolená. Itálie má co nabídnout.

Milán – město plné módy. A fotbalu.

Milán na severu Itálie v Lombardii je známým centrem světové módy. V monumentální nákupní galerii Viktora Emanuela II. najdete butiky známých značek, jako je Armani, Dolce & Gabanna, Versace či Prada. Milovníci módy budou mít pré i na ulici Via Monte Napoleone, která je obdobou pražské Pařížské. V Miláně ale stylově nakoupíte, i když v peněžence nebudete mít stovky euro. V ulici Bagutta najdete první obchod na světě, kde se kabelky, boty i oblečení váží. Každý kousek má na sobě visačku s cenou, můžete však zaplatit mnohem méně. Džíny Cavalli za 60 eur či boty Pucci za 50 eur? To už se vyplatí.

Milán módou skutečně žije. Potkáte tu upravené muže, kteří si rozumí s doplňky a ženy, které se nebojí experimentovat. S pražskými ulicemi se to vůbec nedá porovnávat. Stejně elegantní jako Miláňané je i samotné město. Opulentní paláce, krásné činžovní domy, rozmanitá architektura. V Miláně mají zkrátka cit pro krásu, který se projevuje úplně ve všem. A pokud by vás snad móda nebavila, zavítejte na slavný stadion San Siro. Třeba bude zrovna hrát AC Milán!

Itálie

Itálie

Marina di Camerota – krásná nudistická pláž.

Pokud patříte mezi vyznavače nudismu, určitě si svoji dovolenou vybíráte podle toho, zda je blízkosti nudistická pláž. Itálie takových pláží nabízí samozřejmě více, my bychom vás však chtěli pozvat na jednu z nejkrásnějších. Leží u letoviska Marina di Camerota v Kampánii, je dlouhá 300 metrů a tvoří ji oblázky. Je známá i pod názvem „del Troncone“. Na pláži vás osvěží příjemný mořský vánek, podívat se můžete i do blízkého národního parku Cilento.

Marina di Camerota

Lignano Sabbiadoro – perla letovisek a italská Florida.

Italská Florida. Přesně takto nazval italské letovisko Lignano Sabbiadoro slavný spisovatel Ernest Hemingway. V roce 2012 je destinace jakousi vlajkovou lodí všech italských letovisek. Lignano je bezpečné, snadno dostupné a má pro každého něco. Pro notorické plážové povaleče, pro sportovce i pro děti. Právě pro sportovce přichystala místní samospráva mnoho novinek. Cyklisti si užijí nejvíce cyklostezek ve Středomoří, pro milovníky vodních sportů je připraveno množství kurzů. Lignano skýtá i zázemí pro plážovou gymnastiku, bowling, karate, aerobik, sportovní střelbu či potápění. A pokud by vám ani to nestačilo, můžete se jít vyblbnout do šesti zábavních a vodních parků. Je tu i Zoopark s 250 živočišnými druhy.

Užijí si zde i milovníci kultury. Pořádají se tu multižánrové festivaly, divadelní představení či výstavy. Na výlet lze z Lignana vyjet třeba do přilehlé laguny Marano (ojedinělá fauna i flóra) či Terstu (zámek Miramare, sídlo kávové firmy Illy). V místě jménem San Danielle na vás zase čeká návštěva výrobny proslulé italské sušené šunky prosciutto. Samozřejmostí je ochutnávka i nákup.

Itálie