Do Beskyd se nejezdí jenom na víkendy, ale i na dovolené. Ať už se vydáte do této krásné chráněné krajinné oblasti na jakkoliv dlouhou dobu, budete shánět ubytování. Je třeba říct, že o ubytování v Beskydech není nouze. Pokud hledáte doporučené ubytování, máme pro vás tip. Stejně jako máme několik tipů, co v Beskydech podniknout.

Moravskoslezské Beskydy najdeme ve východním koutku krásné České republiky. Jak jsme zmínili, jedná se o chráněnou krajinnou oblast, do níž se sjíždí nejen čeští milovníci turistiky, ale i zahraniční nadšenci. Beskydy jsou velice rozmanité a obrovské, sahají nejen do Česka, ale i do dalších zahraničních zemí.

Je třeba říct, že jsou Beskydy oblíbené během celého roku. Během každého ročního období totiž mají co nabídnout, jsou v každém ročním období ojedinělé a dechberoucí.

Jaké jsou nejatraktivnější turistické cíle?

Nadšenci do turistiky do Beskyd jezdí hlavně kvůli Lysé hoře. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který si zamiluje skutečně každý. Na vrchol Lysé hory vede hned několik stezek, nejoblíbenější stezkou je stezka vedoucí z Ostravice pod Lysou horou. Kromě Lysé hory jsou velice oblíbené i Satinské vodopády, o nichž ještě donedávna takřka nikdo nevěděl. Dnes se však označují za poklad Moravskoslezských Beskyd.

Kde se ubytovat?

Jak jsme zmínili výše, o ubytování v Beskydech není nouze, ovšem málokdo se ubytuje v hotelu bez jakékoliv recenze. Proto doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které se těší obrovské oblíbenosti. Ubytovat se zde můžete jak v hotelu či v penzionu, tak i v chatě nebo v bungalovu. Kromě toho si zde můžete odpočinout ve wellness, vyřádit se na koupališti, můžete si zahrát badminton nebo je k dispozici i půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. A pokud vás dostihne hlad, zdejší restaurace je skutečně vynikající.

Chcete zkusit přechod Beskyd? Tady najdete dva tipy.