Jihočeský kraj patří mezi stálice turistických lokalit, kam se návštěvníci vždycky rádi vracejí. Kromě malebné přírody vám nabídne nespočet historických památek zahrnujících majestátní gotické kostely, renesanční zámky a tajemstvím opředené kláštery. Dovolená jižní Čechy se ponese v duchu turistiky, sportu i kulturních zážitků.

Pobyt v jižních Čechách v mnoha podobách

Jakému ubytování v jižních Čechách dáte přednost? Chcete-li se nechat rozmazlovat, vsaďte na wellness hotel Rezidence v Nových Hradech. Jeho historická budova vám poskytne ubytování v moderně zařízených pokojích, relaxaci ve wellness centru s krytým bazénem, solnou jeskyní, vířivkou, parní lázní a saunou. Pokud pro vás není hotel jižní Čechy to pravé ořechové, neboť dáváte přednost rodinnému typu ubytování, určitě vás zaujmou chaty a chalupy s domáckou atmosférou či penzion jižní Čechy.

Každý si přijde na své

Dovolená v jižních Čechách se dá strávit na mnoho způsobů. Turističtí nadšenci vyrazí na první stezku korunami stromů v České republice na Lipně, nenechají si ujít archeopark v Netolicích nebo močál Borkovická blata, jež proslavila pohádka Tři bratři. Vyznavači aktivní dovolené neodolají vodním radovánkám v Aquaworldu Lipno, vystoupí na nejvyšší horu Šumavy Plechý a prohlédnou si biatlonový areál Staré město pod Landštejnem. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Českém Krumlově, je nezbytností navštívit jeho historické centrum. Mezi nejvyhledávanější turistické cíle zde patří zámek, předměstí Plešivec a okouzlující čtvrť Latrán.

Aby vše běželo jako na drátkách

V případě, že vás jižní Čechy nadchly, určitě se vyplatí díky velké oblíbenosti tohoto regionu zajistit si nocleh dopředu. Jednoduše si zarezervujete ubytování na Hotel.cz, kde naleznete přehlednou nabídku včetně dostupných termínů, typu stravování a recenzí hostů.