Každá cesta za hranice by měla být jištěna kvalitní cestovní pojistkou. Nikdy nevíte, co se stane. Nemusí to být ani vaše vina a skončíte s vážným úrazem v nemocnici. Za lékařskou péči se draze platí v každé části světa. Bez pojistky budete muset vše uhradit z vlastních zdrojů. Nevyplácí se riskovat. Raději se naučte poznat kvalitní pojištění, které vám pomůže v každém ohledu.

Zásadní podmínky

Existují stovky variant cestovního pojištění. Při výběru se proto nesmíte nechat zmást či nalákat ke koupi sice levného, ale podmínkami naprosto nevyhovujícího pojištění. V první řadě byste si měli přečíst odpovědi na časté otázky na cestovní pojištění. Dozvíte se i to, jak postupovat, když v zahraničí dojde k pojistné události.

Je třeba si přečíst, k jakým situacím se pojištění vztahuje. Běžně se pojistky vztahují na pobyt do 3000 m. n. m. Budete-li se pohybovat výše, je třeba se připojistit. Připojištění je třeba také pro sporty. Projděte si seznam rizikových sportů (každá pojišťovna má svůj vlastní).

Optimální pojistné limity

Kvalitu pojištění na cesty poznáte podle výše pojistných limitů. Ty určují maximální částku, kterou za vás pojišťovna v případě pojistného plnění zaplatí. Čím vyšší pojistné limity jsou, tím lépe pro vás. Obecně se pro cesty po Evropě doporučují limity ve výši 5 000 000 Kč. Stejná výše stačí i pro cesty mimo Evropu. Klasické cestovní pojištění se vztahuje na lékařskou péči a na úkony, jako je: Převoz do nemocnice, transport zpět do ČR aj. K plnění dojde obvykle jen tehdy, když je lékařský zákrok nezbytný. Pojišťovny například nekryjí péči, kterou vyžadovalo chronické onemocnění apod. Kryje jen „škody“, které se stanou pojištěné osobě.

Vzhledem k omezenosti cestovní pojistky je výhodné, když si pořídíte ještě pojištění odpovědnosti. To se vztahuje na škody, které způsobíte vy druhé osobě. Může se jednat o škody majetkové, na zdraví i finanční. Jak přesně toto pojištění funguje, se dozvíte zde.

Online výhodněji

Pojistku můžete sjednat na pobočce vybrané pojišťovny či z pohodlí domova online. Cestovní pojištění online bývá cenově výhodnější a určitě je jeho vyřízení rychlejší.