Pokud se chystáte jet do Velké Británie trajektem s vlastním vozidlem, dostanete se na ostrovy buď z Francie Eurotunelem, nebo trajektem. Výhodou cesty podmořským vlakem je kratší čas, trajekt vás ale naopak díky široké nabídce různých přepravních společností vyjde levněji.

Kromě toho si můžete zvolit mezi několika přístavy, ze kterých se lze do Velké Británie dostat. Ve Francii například nejde jen o známý Calais, ale například Dunkerque, Le Havre, Cherbourg nebo Roscoff. Cesta přes kanál La Manche trvá okolo 1 až 2 hodin, které můžete při příjemném počasí trávit na venkovní palubě nebo během nich relaxovat v restauraci či na baru.

Trajektem z Nizozemska, Belgie a Irska

Pokud chcete před odjezdem do Velké Británie navštívit Nizozemsko nebo Belgii, tak se můžete svézt trajektem i odtud. Připravte se ale na to, že tyto plavby trvají déle – v obou případech cesta zabere okolo 15 hodin. Z Nizozemska se můžete dopravit z Amsterdamu do Newcastlu nebo z Rotterdamu do Hullu a v Belgii z města Zeebrugge rovněž do Hullu.

Cestu do Velké Británie je možné spojit i s výletem do Irska. Z toho se na ostrovy dostanete například z irského Rosslare (odtud jezdí trajekty do Pembroke nebo Fishguardu) nebo z hlavního města Dublinu. Z toho lze trajektem doplout do Holyhead či Liverpoolu.

Pokud se chystáte navštívit Severní Irsko, můžete z Belfastu nebo z Larne doplout do Skotska. Cesta trajektem v těchto případech trvá okolo dvou hodin.