Ostrava je moravskoslezská metropole nacházející se nedaleko polských hranic. Přestože se jedná spíše o průmyslové středisko, nabízí spoustu zajímavých atrakcí, které rozhodně stojí za návštěvu. V minulosti byla Ostrava označována za ocelové srdce republiky, protože zde zažíval rozkvět jak hornický, tak i hutnický průmysl. V následujících řádcích vám představíme 5 památek a míst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Ostravě se nevyhýbejte. Jestliže rádi cestujete, zavítejte i do třetího největšího města naší republiky, kde se mimo jiné konají také festivaly, jako jsou Colours of Ostrava či Beats for Love. Přijdou si na své i milovníci vážné hudby, a to na festivalech Janáčkův máj a Svatováclavský hudební festival.

Dolní Vítkovice

Jednou z nejvýznamnějších národních kulturních památek jsou Dolní Vítkovice. Jedná se o průmyslový areál s ojedinělým souborem industriální architektury nacházející se nedaleko centra Ostravy. Dolní oblast Vítkovice se dokonce dostala na seznam Evropského kulturního dědictví.

Čtyřhvězdičkový hotel s restaurací Jan Maria

Pravděpodobně se chcete během putování po Ostravě i dobře najíst. V takovém případě vám představujeme proslulý čtyřhvězdičkový hotel Ostrava nesoucí název Jan Maria. Jeho součástí je také restaurace se špičkovou gastronomií. Jako jedna z mála tato restaurace Ostrava používá regionální a zdravé suroviny, z nichž připravuje vskutku lahodné pokrmy.

Důl Michal

Za zmínku stojí také nefunkční černouhelný důl. Jedná se o Důl Michal nacházející se v Michálkovicích. Slouží momentálně jako Průmyslové muzeum a jedná se o národní kulturní památku. Důl Michal je veřejnosti přístupný.

Stodolní

Zapomenout nesmíme ani na Stodolní ulici, která se nachází v samotném srdci Ostravy. Ulice je lemovaná více než 70 kluby v různorodých stylech.

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

Závěrem ještě představujeme atrakci, která potěší hlavně rodiny s dětmi. Zoologická zahrada a botanický park Ostrava se rozprostírá v ostravské Stromovce a zaujímá plochu o velikosti 100 hektarů.