Svatbu máte za sebou, snubní prstýnky si už pomalu zvykají na váš prsteníček, otázka nyní zní: kam na svatební cestu? V dnešním světě, který nezná hranic, se odpověď hledá velice těžko. Před vámi stojí takových možností, jen si vybrat tu pravou. Necháte se překvapit partnerem či partnerkou? Podlehnete jejich návrhu? Probíráte nabídky cestovních kanceláří, ptáte se přátel, kde se jim líbilo, přejete si nic nezkazit? Toužíte cestovat po Evropě, vidět něco nového nebo vás láká troška exotiky? Dopřejte si dost času na řádné plánování, nezapomeňte však, že vyrazit na líbánky byste měli nejpozději do 14 dní od obřadu.

Tady jsi mě požádal o ruku

Proběhla žádost o ruku na dovolené? Jeli jste do Paříže a dostala jste zásnubní prsten s diamantem ve stínu Eiffelovy věže? Nebo snad váš drahý poklekl na jedno koleno a vyznal vám nehynoucí lásku na gondole v Benátkách? Zasnoubili jste se na horské túře ve Vysokých Tatrách? Nezáleží, kde k žádosti o ruku došlo, podstatné jsou vaše vzpomínky na danou chvíli. Svatební cesta na stejné místo vám může připomenout jeden z nejromantičtějších zážitků. Takže proč se nevrátit tam, kde vám bylo tak dobře, a po všem tom shonu se zařizováním obřadu si tam neodpočinout?

Směr: Východ

Vyrážíte-li za teplem a rádi se ohřejete u tureckých či thajských moří, láká-li vás spíš duchovní rozměr Indie, nezapomeňte se projít i po orientálních trzích a dovézt si suvenýr, který vám pomůže nejšťastnější chvíle života uchovat v paměti. Východní země prosluly především hezkými šperky ze stříbra a zlata za skvělou cenu, proto rozhodně neprohloupíte jejich nákupem. Vedle trochy písku nebo mušliček, které se vám budou vyjímat ve vitríně v obývacím pokoji, se ze zlatého řetízku můžete těšit každý den. Připomínku budete moci mít stále u sebe a pouhým dotekem budete mít možnost vyvolat si pocity štěstí a radosti, které jste prožívali.

Kompromis – to je to, oč tu běží

Můžete si vše dokonale naplánovat, vše si vysnít, ale pokud se nedomluvíte s partnerem a spolu nedojdete ke kompromisu, kam se podíváte a čím budete trávit společný čas, existuje poměrně vysoká pravděpodobnost, že si líbánky zrovna dvakrát neužijete. Pokud se chcete jen bavit, pořiďte si zájezd u cestovní agentury, pokud toužíte po dobrodružství, vrhněte se na cestu na vlastní pěst. Nezapomeňte ale, že líbánky jsou tu proto, abyste strávili se svou drahou polovičkou co nejvíc času a odpočinuli si po svatebním shonu. Vybírejte tedy s rozvahou a nechte si dostatečný prostor na rozhodování.