Olomoucký kraj je domovem mnoha romantických hradů a zámků, historických skvostů a malebné přírody. Pokud zavítáte až do Jeseníku, odpočinete si v tamních lázních s termálním aquaparkem. Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na výtečné pokrmy ze slavných olomouckých tvarůžků. V následujících řádcích vám prozradíme, co vás čeká a zároveň nemine.

Jestliže vás lákají podzimní pobyty, ať už na prodloužený víkend, nebo celý týden, zarezervujte si vhodné ubytovací zařízení co nejdříve.

Olomouc

Jakmile si zarezervujte ubytování v Olomouckém kraji, prvně se zaměřte na Olomouc jako takovou, protože nabízí monumentální pamětihodnosti, výtečné domácí pivo i proslavené olomoucké tvarůžky. V Olomouci se pořádají také různé festivaly, které představují příjemnou kulturní vložku.

Pokud vás láká historie, přiblíží vám ji některé z muzeí. V historické části, která je chráněná jako městská památková rezervace, narazíte na goticko-renesanční radnici s orlojem, sloup Nejsvětější Trojice, pozůstatky Přemyslovského románského paláce i katedrálu sv. Václava. Pro rodiny s dětmi je připravena zoologická zahrada na Svatém Kopečku. Ve volném čase můžete navštívit ještě i olomoucký aquapark.

Velké Losiny

Půvabný renesanční zámek, lázně s termálním koupalištěm a ruční papírna, to jsou Velké Losiny. Dovolená v Olomouckém kraji rozhodně není nudná, ba naopak. Velké Losiny se rozprostírají pod svahy Jeseníků a nemalou pozornost přitahuje unikátní papírna, kde se vyrábí papír tradičním ručním způsobem.

V případě, že hledáte odreagování, lázně jsou pro tento účel jako stvořené. Termální koupaliště s výrazně teplou vodou dopřeje regeneraci nejen vašemu tělu, ale i mysli.

Tak neváhejte a najděte si ubytování na Hotel.cz. Vyrazte na dovolenou do Olomouckého kraje, případně prozkoumejte jinou část České republiky. Možností je spousta.