Na půli cesty mezi Hurghadou a súdánskými hranicemi se rozkládá egyptský region Marsa Alam.

Ještě před dvěma desítkami let jste tu mohli narazit jen na rybářskou vísku, dnes na stejném místě můžete strávit vysněnou dovolenou.

Turisty zatím minimálně dotčené letovisko Marsa Alam je lákadlem hlavně pro potápěče. V okolních zálivech se setkáte se zajímavými živočichy, kteří vám možná vyrazí dech. A to doslova.

Na dovolené v Egyptě se však není čeho bát. Dokonce ani žralok vám tady neublíží. Moře je zatím udržované a voda průzračnější než v jiných egyptských letoviscích. Je se na co těšit.

V Abu Dabbah se potkáte s dugongy a dalšími „zvířátky“

Zátoka Abu Dabbah se nachází nedaleko Marsa Alam. Dopravíte se sem snadno, většinou si výlet bere na starosti cestovní kancelář. Pokud si ve vodě nasadíte šnorchl, naskytne se vám barvitá podmořská podívaná.

Potápění

Exotickým světem vás provede třeba endemický bodlok rudomořský, kareta nebo klipka mýval. Jakkoliv vám mohou názvy těchto živočichů připadat neznámé, místní obyvatelé o nich vědí moc dobře. Ve vodě je nemůžete přehlédnout díky jejich barevným tělům.

Co však určitě nezmeškáte, jsou mořské krávy – dugongové. Jedná se o savce obrovitých rozměrů, kteří však nežijí moc hluboko pod vodou. Vydáte-li se na last minute do Marsa Alam, určitě se s dugongy potkáte. V moři se pohybují zhruba od 1 do 10 metrů hloubky. Snadno je najdete podle kruhů, které se tvoří na vodě, zrovna když dugong plave na hladinu.

Dugong

Zdroj fotografie: Flickr.com: Dugong

Pod vodou možná spatříte také žraloka kytarového. Potápěči si ho pletou s rejnokem, mají totiž podobné rysy. Žralok většinou nahání lidem strach, ale jeho krvelačné choutky jsou spíše mýtem než skutečností. Alespoň v Marsa Alam to tak platí.

Vydejte se do potápěčského ráje ještě letos na podzim a přivítají vás příjemně letní teploty. Pro bližší informace navštivte http://www.blue-style.cz.