Podzim spousta lidí preferuje před létem. Neatakují je vysoké teploty a zážitky z návštěv oblíbených turistických lokalit nekazí davy turistů. A příroda rozehrává barevně tak pestré divadlo, které jitří všechny smysly.
Kam se vydat? Míst, která jsou na podzim krásnější než v jiných sezonách, je spousta. Jedlová v Lužických horách, Cinibulkova stezka na Kokořínsku, park v Průhonicích nebo Svatošské skály u Lokte. Dostane se vám dechberoucích výhledů na okolní krajinu, dramatická skaliska stejně jako keře a stromy zahalené do nejkrásnějších impresionistických barev. Krásné ale je i fotogenické Moravské Toskánsko, které najdete v okolí moravského Kyjova. Nebo skalní město Ostaš v Adršpašsko – Teplických skalách. A pokud milujete lesy, zamiřte do Voděradských Bučin.

Nechcete se z výletu vracet?

V tom případě si poblíž vámi vybrané lokality vyberte nějaký půvabný hotýlek či penzion a v něm jednu noc přespěte. Nebo raději dvě. S výběrem vhodného ubytování vám každopádně může být nápomocen server Penziony.cz, který je sdružuje. Respektive většinu z nich. Momentálně můžete vybírat z 3360 ubytovacích zařízení napříč republikou.

Penziony podle lokality

Server je uživatelsky velmi přívětivý, jeho ovládání je víceméně intuitivní. Ubytovací zařízení můžete vybírat třeba podle lokality. Máte-li například v plánu výlet do Krkonoš, odkliknete na hlavní stránce políčko Krkonoše. A zobrazí se vám všechny dostupné penziony v Krkonoších. Stejným způsobem jsou pokryty jižní Čechy, Jizerské hory, stredniČechy, jižní Morava, západočeské lázně, Jeseníky atd.

Vybírejte na Penzion.cz

Svůj penzion ovšem můžete vybírat i podle jeho zaměření. Sháníte penzion pro rodiny? Cyklisty? Lázeňský hotel? Máte ho mít. Vybírat ale máte možnost i podle města. Není nic jednoduššího než do vyhledávače zadat například pojem penzion Poděbrady. Nebo penziony Špindlerův Mlýn. Není to těžké, že ne? Pokud se zkrátka chystáte cestovat po Čechách, vybírejte penziony na Penzion.cz.