Máte zájem o krabičkovou dietu? Cena krabičky by měla v prvé řadě odrážet kvalitu použitých ingrediencí a také doplňkové služby, které dodavatel nabízí. Krabičky jsou na vrcholu popularity již několik let. Na začátku se jejich přípravou zabývala pouhá hrstka vizionářů. Dnes si můžete vybírat z desítek dodavatelů. Možná jste si už všimli, že některé firmy nabízejí měsíční program i za 10 000 Kč. Zdá se vám to předražené? Můžete mít pravdu, ale nemusíte. Ceny krabiček ovlivňuje hned několik důležitých faktorů. Nevíte, jak se v široké nabídce orientovat? Chcete mít přehled? V našem článku vám stručně a jasně vysvětlíme, od čeho se odvíjí ceny krabiček a jak poznat spolehlivého dodavatele.

Krabičková dieta – cena musí odpovídat kvalitě

Diety a hubnutí jsou nevyčerpatelné téma. Pokud chcete konečně nějaké to kilo zhubnout, zapomeňte na babské rady a šílené diety, které fungují jen krátkodobě a navíc jsou některé i životu nebezpečné.

Krabičková dieta není dietou v pravém slova smyslu. Základním principem je dokonale vyvážený příjem živin, vitamínů a minerálů. Pokud netrpíte žádnou potravinovou alergií, nebo nejste vegani či vegetariáni, budete jíst pestrou stravu, která bude obsahovat živočišné i rostlinné bílkoviny, ovoce, zeleninu a obiloviny. Pokrmy se připravují na minimum tuku, nebo se vaří v páře. Nejde tedy o to, dodržovat přísný režim, který striktně eliminuje některé druhy potravin. Základem krabičkové diety je dokonalá vyváženost. Každý klient by měl v krabičkách dostat porce, které přesně odpovídají jeho dennímu příjmu živin a kalorií. Podstatou je tedy změna životního stylu, pestrá kvalitní strava a v případě redukčních programů zdravé a postupné hubnutí bez pocitu hladu a vyčerpání.

Čerstvé ingredience by měly být naprostou samozřejmostí

Kvalitní potraviny, dostatečný přísun ovoce a zeleniny jsou základním stavebním prvkem krabičkové stravy. Špičkoví dodavatelé, kteří poctivě dodržují předepsaná množství ovoce a zeleniny a tvoří zajímavý jídelníček z prvotřídních ingrediencí, vzhledem k dnešním vysokým cenám potravin nemohou být levní. Čerstvě uvařené jídlo, které je připravené z vynikajících potravin a obsahuje předepsanou dávku ovoce a zeleniny, poznáte na první pohled. Poradíme vám úplně jednoduchý trik, jak si to ověřit. Máte program na pět chodů denně? Zvažte všechny krabičky najednou. Váží méně než 1 kg? Pak dodavatel nedodržel optimální množství ovoce a zeleniny. Objevili jste v krabičce nějaký polotovar, nebo tyčinky s cukrovou polevou, případně ochucené rádoby zdravé mléčné výrobky? Pokud ano, doporučujeme hledat dál. Tito dodavatelé buď úmyslně šidí, nebo nemají dostatečné zkušenosti a odborné znalosti, aby vytvořili pestrý jídelníček, který neobsahuje žádné skryté cukry a je opravdu vyvážený. Než si objednáte dlouhodobý program, vždy požádejte o zkušební menu.

Hubnete, chcete zdravě jíst, nebo nabrat svalovou hmotu?

Muž a žena mají rozdílné nároky na energetický příjem během dne. Optimální výživovou hodnotu ovlivňuje také vaše fyzická aktivita. A je samozřejmě obrovský rozdíl, pokud chcete zhubnout, a nebo naopak nabrat svaly. Než se tedy dozvíte konečnou cenu programu, musíte vše probrat s výživovým poradcem. Nejlevnější balíčky jsou logicky redukční programy pro ženy, které stojí v průměru okolo 250 Kč na den, nejdražší jsou fitness programy pro muže, kteří budují svalovou hmotu, ty stojí v průměru 450 Kč za celodenní menu.

Zdravá krabičková strava nastartuje váš metabolismus

Pokud vám záleží na vašem zdraví a chcete nejen efektivně zhubnout, ale také změnit váš životní styl a naučit se jíst zdravě a hlavně pravidelně, pak jsou zdravé krabičky naprosto skvělou volbou.

Načerpáte inspiraci na zdravé vaření a díky donášce až domů se nemusíte absolutně o nic starat.

Budete hubnout pozvolna, ale o to trvalejších výsledků dosáhnete.

Dali jste se na krabičkovou dietu? Odpovídá cena krabiček kvalitě pokrmů? Proč jste si vybrali vašeho dodavatele, co bylo pro vás rozhodující?

Napište nám o vašich dosavadních zkušenostech a poraďte ostatním čtenářům, na co by si měli při výběru firmy dát pozor.