Karpathos je někdy přezdívaý jako královna jižního souostroví. Je to nádherný hornatý ostrov, který lemují kouzelné pláže s oblázky i s pískem. Spousta z nich je dostupná pouze z moře, což jen zvyšuje jejich atraktivitu. Právě divoká a nedotčená příroda tohoto kouzelného ostrova je totiž důvodem, proč sem každý rok směřují turisté z celého světa. Které pláže byste na tomto nádherném ostrově měli navštívit?

APELLA je vyhlášená pláž, která leží v překrásné zátoce. Je dostupná pouze lodí, díky tomu na pláži vládne klid a pohoda. Pláž navíc lemuje krásně průzračná voda.

TIP: Vyrazte na tento nádherný ostrov ještě letos! Nejširší nabídku dovolené na Karpathosu najdete na webu specialisty na Řecko.

AMOOPI je letovisko, kde najdete tři pláže. Pobřeží je zde velmi členité a s různými povrchy, každý si tak najde to svoje. Navíc je to skvělé místo pro objevování podmořského světa a potápění.

GIALOU CHORAFI je kouzelná písečná pláž s průzračnou vodou, která se nachází v uzavřené zátoce. Má pozvolný vstup do vody a je tak ideální i pro rodiny s menšími dětmi.

KYRA PANAGIA je hezká písčitá pláž s kamínky. V jižní části navíc najdete malý kostelík s výhledem do okolí.

KATO LAKOS je dlouhý pás menších pláží s křišťálovou vodou. Díky skalnatým předělům na každé z pláží najdete kousek soukromí.

LEFKOS je nejoblíbenější letovisko na Karpathosu. Najdete zde tři velké písečné pláže s pozvolným vstupem do vody.

Stále přemýšlíte, jestli stojí za to vyrazit na tento ostrov? Zjistěte více informací o Karpathosu!