Chcete cestovat, ale myslíte si, že na to nemáte dostatek peněz. Jestli vás od cestování brzdí jenom tahle představa, mám pro vás dobrou zprávu. Nepotřebujete. Jen musíte vědět jako na to. Když budete číst dál, dozvíte se to.
o   Způsob podle pána šneka: Ne nemyslíme tím, že máte jezdit tak pomalu. Myslíme tím, že si máte vzít svůj dům sebou. Když máte karavan, je to jasný. Samozřejmě je do něj potřebná určitá investice. Existuje však i levnější variace a to transportér, má dostatek místa, takže vás může cestovat i víc než dva a pohodlně se v něm můžete vyspat. Nemusíte mít ale ani transportér. Můžete klidně vycestovat i osobním autem a když budete jenom dva, luxusně se v něm taky vyspíte.  Nezdá se vám to? Objevují se vám otázky typu: jak tam můžeme spát? Kám dáme věci ? A to budeme jíst pořád v restauracích? Tak vám to podrobněji opíšeme níže. Vybereme nejúspornější variaci cestování autem, při cestování karavanem nebo transportérem je to pohodlnější tím, že máte víc místa a v případě kuchyňky a sprchy luxus navíc.
·         Kde budeme spát? Kam dáme věci?
Každá krajina to má jiné, ale ve většině krajin je spousta specifikovaných míst, kde se může stát přes noc a hlavně taky spát v autě. Někde to vůbec není zakázané a můžete spát kdekoli chcete. Zdá se vám to v autě nepohodlný? Tak není to ustláno na růžích, ale stačí dobrá karimatka a spacák a je to pohoda. Pro větší pohodlí doporučujeme nafukovací matraci. Samozřejmě myslíme spaní v kufru, zatímco věci si dáte na přední sedadla. Druhá možnost je spát pod stanem nebo pod širákem. A tomu spát pod širým nebem se nic nevyrovná.
·         Co budeme jíst
Když člověk chce na dovolení ušetřit na jídle, tak si vaří a nejezdí pořád do restaurací. Obáváte se, že o to přijdete při tomhle způsobe cestování? Nebojte se, zásoby si můžete vzít z domu, vařit můžete na plynovém hořáku. Skladování zeleniny je vcelku bez problémů,  s ovocem je to horší, hlavně v létě je ovoce jako magnet na hnilobu.