Krkonoše představují nejen nejvyšší, ale také nejnavštěvovanější hory v České republice, ostatně není se čemu divit. Čekají na vás strmé ledovcové kary, pestrá příroda, nádherné horské louky i půvabná údolí s nezaměnitelnou atmosférou. Pokud v letošním roce plánujete dovolenou v tuzemsku, Krkonoše vás nadchnou po všech stránkách. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se můžete těšit.

V první řadě potřebujete najít ubytování v Krkonoších. Připravena jsou různá ubytovací zařízení, tudíž na své si přijdou jak příznivci horských chatek, tak i velkých apartmánů či luxusních hotelů.

Sněžka je lákadlo číslo jedna

Jestliže patříte mezi nadšence do horské turistiky, zdolejte nejvyšší českou horu. Sněžka se svými 1 603 metry se nachází na Hraničním hřebenu Krkonoš. Vybrat si můžete z několika různých tras, přičemž na samotný skalnatý vrchol vedou trasy turistické, cyklistické i běžecké. Počítejte však s tím, že průměrná roční teplota se na Sněžce pohybuje kolem 0,2 °C, takže se vybavte i teplým oblečením. Dovolená v Krkonoších bude nejen odpočinková, ale i aktivní.

Harrachov je centrum wellness

Velice žádané je ubytování v Harrachově. Jedná se o město známé především tamním lyžařským střediskem. I v letních měsících má však co nabídnout. Za návštěvu stojí i zajímavá muzea, bobová dráha či sklárna s minipivovarem. V Harrachově narazíte na spoustu wellness hotelů a penzionů, kde si odpočinete a přijdete na jiné myšlenky.

Oblíbenosti se těší například čtyřhvězdičkový David wellness hotel Harrachov v samotném centru města. Součástí objektu je včetně recepce i restaurace s letní terasou, kde si vychutnáte ranní kávu či oběd.

Vyrazte do Krkonoš. Najděte si vhodné ubytování na Hotel.cz, kde si můžete vyhledat i ubytování v ostatních částech České republiky.