S příchodem teplého počasí se mnozí z vás těší na zaslouženou dovolenou, kdy načerpají nové síly a užijí si trochu klidu. Pakliže chcete vyrazit s celou rodinou, můžete se vydat třeba do Plzeňského kraje, kde se dá najít velké množství atraktivních míst a památek.

Ubytování na Plzeňsku poskytuje zázemí jak pro náročnější z vás, tak i pro rodiny s dětmi, kterým postačí jednoduše zařízené hotely a penziony. Centrem je samozřejmě Plzeň, tam najdete desítky ubytovacích zařízení, ovšem také v okolí krajské metropole se najde řada zajímavých míst, kde naleznete zejména klid, pohodu a blízkost přírody.

Návštěva pivovaru a ZOO v Plzni

Dovolená na Plzeňsku pro rodiny s dětmi skýtá skutečně nepřeberné množství atrakcí, kulturních akcí, případně lze zajet na některou z tamních historických památek. Rodiče si jistě vyhradí alespoň jedno odpoledne, aby se zašli podívat do vyhlášeného pivovaru, jehož prohlídka patří k nezapomenutelným zážitkům. S dětmi pak přímo v Plzni určitě vyrazte do zdejší ZOO, jež patří k vůbec největším v celé České republice. Její součástí je i botanická zahrada a nechybí zde spousta atrakcí pro děti.

Radyně a Starý Plzenec

Jarní pobyty na Plzeňsku lze okořenit třeba o krátký výlet na Radyni, zříceninu hradu kousek od Starého Plzence. Ostatně v okolí Starého Plzence se nachází řada dalších historických objektů, a to v přirozeně krásném prostředí tamní pahorkatiny. Ve volném čase si pak můžete jít třeba zarybařit, pakliže máte rybářský lístek.

Kde najít dostupné hotely a penziony v regionu?

Abyste neměli zbytečné starosti se sháněním vhodného zařízení, vyhledejte a zarezervujte si ubytování na Hotel.cz. Stačí zadat konkrétní oblast a během pár vteřin se vám zobrazí veškeré aktuální nabídky volných hotelů a penzionů, v nichž vás jistě rádi ubytují.