Můžete si tisíckrát studovat mapu, plánovat itinerář a hledat si spojení z letiště do centra, ale nejlepší přípravou na výlet do zahraničí je dobré jazykové vzdělání. Nikdy není pozdě ho doplnit. Ať už vám do zahraniční cesty zbývá jakkoliv dlouhá doba, vždy se s tím dá něco dělat.

Cestovat do země, jejíž oficiální jazyk umíte, je vždycky mnohem příjemnější zážitek. Můžete se zeptat místních na cestu, přečíst si reklamy v metru, rozumíte jídelníčku. Samozřejmě ale není možné ovládat všechny jazyky. Pokud cestujete rádi a často, není reálné naučit se více než pár základních frází. Proto hrají stále prim kurzy angličtiny.

Chcete se dlouhodobě zlepšit? Přihlaste se na kurz angličtiny

S cestováním je to teď špatné. Využijte nejistou dobu k tomu, abyste se připravili na své budoucí cestovatelské zážitky. Přihlaste se třeba na jazykové kurzy Praha. Ačkoliv jsou jazykové školy zavřené, drtivá většina z nich nabízí výuku online. Kurzy jsou tedy ještě dostupnější i pracujícím a časově vytíženým – nyní není nutné nikam chodit, připojíte se v klidu z domova. Teoreticky vám tedy nic nebrání přihlásit se do kurzu libovolné jazykové školy po celé republice. Víte o nějaké, která vás láká svým originálním stylem výuky? Slyšeli jste dobré recenze od svých známých? Pak nečekejte a přihlaste se, protože brzy odstartují kurzy jarního semestru.

Potřebujete oprášit znalosti před výjezdem? Domluvte si individuální výuku

Jestli už vám nezbývá příliš času do příštího výjezdu, domluvte si individuální výuku. Nabízí ji téměř každá jazyková škola a je opravdu značně flexibilní. Lektor vás rozmluví, nebo narychlo doučí znalosti, s nimiž se nebudete muset bát vycestovat.

Jestliže tip na žádnou konkrétní školu nemáte, my pro vás jeden máme. Vyzkoušejte Institut jazykového vzdělávání v centru Prahy přímo na Václavském náměstí. Tato jazykovka funguje již 15 let a má velmi širokou nabídku vyučovaných jazyků. Angličtinou to teprve začíná!