Ano, Praha má něco do sebe. Skrývá se v ní kus historie a ten na vás při procházce centrem stoprocentně dýchne. Brno je dost jiné. Spíš moderní a živější – možná je to dáno i jeho obyvatelstvem. Ne nadarmo je považováno za studentské město. Místní obyvatelé však často a rádi říkají, že Brno je jen taková větší vesnice.

Skutečně. Pokud si najdete ubytování Brno někde na okraji, třeba v Bystrci či v Líšni, určitě si všimnete malebných domečků a ulic, které působí doslova jako venkovské. V těchto okrajových čtvrtích není ani velký provoz, ani moderní nákupní centra, za to si zde užijete přírodu. Té je v Brně skutečně dost.

Příroda v Brně? Jasně, na každém kroku!

Tedy ne úplně v centru, ale stačí kousek popojít a naskytnou se vám krásné výhledy. Moc pěkná je procházka z Mendlova náměstí přes Poříčí a dále po cyklostezce kolem řeky Svratky. Mimochodem, tahle cyklostezka protíná celé Brno, svezete se na ní od brněnské přehrady až k nákupnímu centru Olympia.

Když už zmiňujeme brněnskou přehradu, tu určitě nesmíte minout. Jde zde krásně na procházku, projížďku na šlapadle, v létě na koupání.

I okolo Brna je co vidět

Brno je centrem východní části republiky, ovšem ani jiná velká města v okolí nejsou vůbec k zahození. Pokud jste už v Brně byli, doporučujeme zamluvit si například ubytování Olomouc a do Brna si udělat jen jednodenní výlet, není to daleko. Olomouc má překrásnou ZOO, Svatý Kopeček i pěkné náměstí.

Zapomenout nesmíme ani na jižní Moravu. Z Brna co by kamenem dohodil se rozprostírá nádherná krajina plná vinic a přírody, kterou z jiných koutů ČR neznáme. Podívejte se na hotely Mikulov, ubytujte se přímo v centru dění a udělejte si výlety do menších vinařských vesniček, ať poznáte, odkud pochází ty nejlepší české odrůdy.

Poznejte nejen brněnské centrum

Ale zpět do moravské metropole. Brno samozřejmě nabízí i krásné památky, třeba Špilberk, nebo bohatý noční život. Chtěli jsme vám ho však představit z trochu jiného úhlu. Je to sice naše druhé největší město, ale stále je velmi milé až venkovské a bude se vám v něm líbit. Najděte si hotely a ubytování na webu Hotely.cz a přijeďte se podívat.